18.6.2015

Nové přístroje slouží pacientům

Dvě nové stacionární vyšetřovací jednotky - ORL unity - za téměř 1,5 milionu korun slouží pacientům na naší ORL ambulanci. "Každý slouží jako kompaktní pracoviště pro vyšetření, s odsáváním, oplachem, tlakovým vzduchem, světelným zdrojem,vyhříváním nástrojů, optik, dezinfekcí, úložnými prostory a podobně," konstatoval vedoucí oddělení zdravotnické techniky Ing. Adam Fila. Nové unity zvýší komfort pro pacienty i lékaře při vyšetřeních spadajících do oblasti oboru otorinolaryngologie. Lékaři umožňuje toto pracoviště mít na jednom místě veškeré potřebné nástroje, včetně jejich rychlého vydezinfikování, po ruce a k usnadnění vyšetření či potřebného zákroku.

Oddělení chirurgie pak získalo dva nové mobilní přístroje pro rychlé a snadné vyšetření EKG  v ceně 230 tis. korun. "Jde o moderní pojízdné EKG umístěné na vozíku s moduly pro rozměření a interpretaci, které nám umožní nepřesouvat pacienta na vyšetřovnu, ale přijet s přístrojem přímo k lůžku a vyšetření uskutečnit okamžitě," prozradil výhody Ing. Adam Fila. Dochází tak ke zrychlení tohoto typu vyšetření a zároveň to znamená vyšší komfort pro vyšetřované pacienty.

V letošním roce chystáme v druhé polovině roku zainvestovat do přístrojového vybavení cca 10 mil. Kč. Největší investice budou směřovat na centrální operační sály, kde hodláme pořídit novou, vysoce moderní laparoskopická věž. Nových přístrojů se dočká také oddělení ARO- ultrazvuk, ventilátor- a oddělení gynekologie, kde bude pacientkám sloužit nový diagnostický ultrazvuk.

Mgr. Petra Černo, tisková mluvčí NHB, petra.cerno@onhb.cz

 

 

 

Projekt IROP

 

Akce měsíce

změna otevírací doby bufetu 

od 1.1.2019 o víkendech

od 11:00 do 16:30 hod.

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpgplastická chirurgie w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg

obezitologická ambulance w.jpg

klinicky psycholog 2013 w.jpg