4.6.2015

Nové CT - za rok 11 000 vyšetření!

Radiodiagnostické oddělení naší nemocnice získalo v polovině května 2014 nového, vysoce moderního pomocníka pro diagnostiku – je jím počítačový tomograf Philips Ingenuity Core 128 za 15 milionů Kč. Nákup přístroje finančně podpořil Kraj Vysočina. Za rok jsme zvládli udělat 11 tisíce vyšetření! 

Nový přístroj patří k nejmodernějším CT systémům a přináší nám i našim pacientům mnoho výhod.  Nový přístroj umožňuje absolvovat toto vyšetření šetrnou a účinnou cestou – při vysoké kvalitě obrazu bez vysokých dávek ozáření / dávka ozáření se minimalizuje/.  Zvládáme i vyšetření pacientů s vysokou hmotností - nejtěžší pacient, který u nás potřeboval během roku fungování nového CT vyšetření vážil téměř 170 kg.

Počítačová tomografie umožňuje zobrazení vnitřních orgánů pacienta. Používá se při odhalování jak akutních, tak chronických onemocnění různých druhů. Technologie dává ošetřujícímu personálu informace o zkoumané oblasti.

  • Nový CT přístroj snímá 128 řezů najednou s vysokou obrazovou kvalitou, rychlostí a kapacitou. Významně se snížila dávka ozáření pacienta /o 60 až 80%/.
  • Díky rychlosti přístroje dochází k časové úspoře – vyšetříme více pacientů!!! / Za pět měsíců letošního roku, to je již 5 000 pacientů/.
  • Lepší prostorové rozlišení a maximalizace obrazové kvality přináší kvalitnější diagnostiku onemocnění.
  • Dětský kalibrační fantom – exkluzivní nástroj pro optimalizaci systému při skenování dětí. K dispozici máme speciální pediatrické protokoly na bázi věku a hmotnosti – zaručují nejlepší klinické výsledky s minimální dávkou pro malé pacienty.

Více informací ZDE

Petra Černo, tisková mluvčí NHB, petra.cerno@onhb.cz

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg