18.5.2015

Historie havlíčkobrodské pediatrie se dočkala křtu

Emeritní primář dětského oddělení MUDr. Václav Miláček se pustil do sepsání a sestavení historie pediatrie na Havlíčkobrodsku na konci loňského roku. "Dětské oddělení si prošlo svým vývojem a napadlo mne, že by bylo vhodné tento posun zaznamenat pro příští generace i následníky, kteří se rozhodnou pokračovat v naší práci v budoucnu," sdělil svůj záměr MUDr. Václav Miláček.V publikaci je zachycena nejen historie dětského oddělení, ale i ambulantní péče na Havlíčkobrodsku, vývoj brodské neonatologie, která má na Vysočině jedinečné místo, snaha byla zaznamenat i většinu lékařů, kteří se jako pediatři zapsali do dějin brodské pediatrie. Jako zajímavost je zde na závěr rozhovor s autorem publikace. Část publikace tvoří také fotografická dokumentace.

Na začátku května byla publikace předána k tisku do Tiskáren Havlíčkův Brod a ve čtvrtek 28. května ji za účasti čtyřiceti pozvaných hostů pokřtil MUDr. Miláček s vnukem a starosta Města Havlíčkův Brod Mgr. Jan Tecl v prostorách Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě, která nám umožnila zde tuto akci uspořádat.

Děkujeme taktéž sponzorům, kteří nám finančně přispěli na vydání publikace : Auto Racek, společnost Nestlé, ZOK systém, Chemie Berlin a Město Havlíčkův Brod.

petra.cerno@onhb.cz

 

 

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg