9.4.2015

Konference perioperační péče

Celkem dvě stovky účastníků dnes zavítaly do brodského hotelu Slunce na konferenci věnované tématu Perioperační péče. "Vzdělávacích akcí se zaměřením na perioperační péči je v republice velice málo, proto jsme se rozhodli trochu tuto oblast medicíny podpořit," řekl ředitel Nemocnice Havlíčkův Brod, která byla pořadatelem, Mgr. David Rezničenko, MHA. Konferenci pořádalo oddělení Centrálních operačních sálů a centrální sterilizace NHB pod záštitou hejtmana KV MUDr. Jiřího Běhounka a garantem se stal primář oddělení MUDr. Vít Kaňkovský.

Součástí celodenního programu odborných přednášek byla dopolední možnost návštěvy oddělení Centrálních operačních sálů a centrální sterilizace NHB. Samotný program sledovalo 220 zdravotních sester, porodních asistentek, laborantů a záchranářů z různých oborů.

Konferenci zahájila svojí přednáškou MUDr. Eva Pokorná, CSc. z pražského IKEMU, která přiblížila problematiku transplantací a spolupráci s nemocnicemi na Vysočině. „Padesát procent transplantací je od dárců z fakultních nemocnic, těch zbývajících padesát procent zajišťuje spolupráce s nemocnicemi krajského typu, jaké jsou na Vysočině,“ řekla MUDr. Pokorná.

Další přednášky se věnovaly modernizaci centrální sterilizace, praxi na operačních sálech i různým konkrétním druhům operačních výkonů. Kromě lékařských a ošetřovatelských čistě odborných diskusí, se však vedla i diskuse o nošení gelových nehtů u pracovníků ve zdravotnictví z důvodů hygienických, apod. Přednášející přijeli z nemocnic z celé republiky -  Prahy, Brna, Jihlavy, Nového Města na Moravě, Pelhřimova, atd. „ Jsem moc ráda, že o konferenci je takový zájem a budeme doufat, že pro příští rok se ujme pořádání některá z okolních nemocnic v kraji, protože téma perioperační péče si rozhodně zaslouží větší pozornost,“ dodala vrchní setra COS a pořadatelka Věra Prokopová Tyčová.

Akce byla registrovaná podle vyhlášky MZČR č. 4/2010 Sb., a ohodnocena i kreditním systémem pro vydání osvědčení k výkonu zdravotnického povolání a byla určena pro tyto kategorie: všeobecná sestra, porodní asistentka, zdravotní laborant, radiologický asistent a zdravotnický záchranář.

      

SPONZOŘI : Alinex                                                Batist

                            Beznoska                                            Hartman  

                            Lima                                                   Mathys      

                            Medin                                                 MSM

                            Panep                                                   Zimmer

                         VŠEM DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI A ÚČAST.

petra.cerno@onhb.cz

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg