23.3.2015

Na ODN jsme slavili Velikonoce

Velikonoční dílnička na Oddělení dlouhodobě nemocných (ODN)

Velikonoce na ODN jsme oslavili se vším všudy – malováním kraslic, pletením pomlázky, vytvářením různých velikonočních dekorací a zpíváním písniček.

Oddělení dlouhodobě nemocných opět přichystalo pro své pacienty v období Velikonoc tvořivou dílničku. Letos se dílnička uskutečnila 30. a 31.3.2015 v odpoledních hodinách.

Pacientům byli při jejich tvoření nápomocni naši dobrovolníci, které nám zajišťuje Oblastní charita Havlíčkův Brod. V současné době k nám pravidelně dochází celkem 9 dobrovolníků (z toho 2 muži a 7 žen). Letos nám dokonce jedna z dobrovolnic velikonoční dílničku zpříjemnila písněmi za doprovodu harmoniky. Zváni byli i rodinní příslušníci našich pacientů a dorazili i pacienti z rehabilitačního oddělení. " Obě odpoledne se odehrála ve velice pohodovém duchu, zpívali jsme písničky, vyráběli dekorace a malovali vajíčka. ohlasy od pacientů byly pozitivní," sdělila Mgr. Kamila Mrtková, zdravotně- sociální pracovnice NHB a dodává: „Sama vím, jak může být čas trávený v nemocnici dlouhý a často také plný nejrůznějších otázek – Proč zrovna já? Co se to stalo? Jak tu budu dlouho?Co se mnou dál bude? ... A to jsou právě ty důvody, proč jsem se rozhodla pro organizaci pravidelných tvořivých dílniček na ODN. Doufám, že se naše dílničky pacientům líbí, a že jim alespoň na chvíli dají zapomenout na všechna jejich trápení a nezodpovězené otázky. Skrze psychickou a sociální pohodu pacientů se tak snažíme o rychlejší uzdravení jejich těla i duše. “

petra.cerno@onhb.cz

 

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg