4.12.2014

Vánoční akce na ODN a dětském oddělení

Průměrná ošetřovací doba na Oddělení dlouhodobě nemocných Nemocnice Havlíčkův Brod, p.o. je 34 dní. Spousta pacientů tedy tráví toto adventní období, čas vánočních svátků, v nemocničním prostředí. Snahou personálu oddělení je zapojit pacienty do dění a v rámci možností jim zpříjemnit pobyt v nemocnici.

Již se stalo tradicí, že na Oddělení dlouhodobě nemocných (ODN) pořádáme v období adventu tzv. „vánoční dílničku“ pro naše pacienty. Dílnička se letos uskutečnila 9.12.2014 (ODN stanice A) a 10.12.2014 (ODN stanice B), vždy od 14:00 do 16:00 hodin. "Na programu byla výroba vánočních přáníček, dekorací a vánoční výzdoby našeho oddělení. Pacientům při jejich výrobě vánočních dekorací pomáhali dobrovolníci, které nám zajišťuje Oblastní charita Havlíčkův Brod. Cílem akce je zaměstnat naše pacienty, nabídnout jim zpestření jejich času tráveného v nemocničním prostředí a v neposlední řadě vytvořit na oddělení tu správnou vánoční atmosféru," prozradila sociální pracovnice Mgr. Kamila Mrtková. Ke zpříjemnění vánoční atmosféry určitě patří i hudba. Proto pro naše pacienty chystáme na 21.12.2014 od 14:30 hodin vánoční koncert havlíčkobrodské skupiny WorWani. Koncert se uskuteční na ODN stanici B.

Každoročně chystáme akce také pro dětské pacienty - letos to je vánoční canisterapie a klauniáda. Vánoční klauniádu na dětském oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod, p.o. se uskutečnila dne 9.12. od 10.00. hod v 5. patře hlavní nemocniční budovy. Zdravotní klauni - doktor  Bláha  (Vojta Maděryč ) a doktorka Hrabalová (Hana Černá) - navštívili nemocné děti tentokrát s vánočně laděnou klauniádou. Zdravotní klauni navštěvují nemocné děti v naší nemocnici každý měsíc. Cílem projektu je přinést pacientům odreagování a dobrou náladu. To pomáhá v uzdravení."V současné době navštěvuje 85 zdravotních klaunů přes 65 nemocnic v celé republice. Ročně tak potěšíme 70.000 pacientů. V roce 2014 se uskuteční více než 3.000 zdravotních klauniád v celé České Republice," sdělila Daniela Melíšková z organizace Zdravotní klaun. Jde o neziskovou organizaci s celostátní působností, která přináší humor a radost hospitalizovaným dětem, geriatrickým pacientům a dalším potřebným v oblasti zdravotnictví, čímž přispívá ke zlepšení jejich psychického a tím i celkového zdravotního stavu, a to prostřednictvím speciálně vyškolených zdravotních klaunů a souvisejících projektů. Více na www.zdravotniklaun.cz

autor: petra.cerno@onhb.cz

Informace - koronavirus

 

 

Projekt IROP

 

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg