23.10.2014

On-line poradna - Znám své léky

Léky nejsou jen tak ledajaká věc. Nebezpečí spojené s nevhodným užíváním léků či s jejich reakcí na jinak zcela neškodné potraviny se dlouhodobě podceňuje. Některé konkrétní kombinace léků s jinými přípravky, pokrmy či bylinkami mohou mít neblahé následky na zdraví jedince a snížit účinnost léčby.

Online poradna Znám své léky byla spuštěna začátkem června letošního roku na webové stránce http://www.znamsveleky.cz a dává si za cíl zodpovědět všechny dotazy ohledně užívání léčiv a přispět tak k lepší informovanosti české veřejnosti. Odkaz na ni naleznete v pravé liště našich webových stránek pod sekcí Nemocniční lékárna.

"Tento odkaz jsme se rozhodli zveřejnit, protože nám přijde velice užitečný. Z praxe víme, že je nutné pacienty upozornit na případná rizika při nedodržování pokynů lékaře v užívání léčiv a na reálné nebezpečí spojené s nevhodným užíváním léků či s jejich reakcí na jinak zcela neškodné potraviny či byliny," sdělila PhDr. Lada Cetlová, manažerka kvality v NHB. S užitečností této poradny souhlasí i vedoucí nemocniční lékárny Mgr. Vít Vodrážka: " Pacienti mohou samozřejmě potřebné informace získat na dotaz v naší lékárně. Ti, kteří nechtějí osobní konzultaci, ale anonymní radu, mohou využít poradnu. Konzultaci bych doporučoval zejména pacientům, kterým léky předepisuje více lékařů. Dozví se, jestli se léky, které užívají, vzájemně neovlivňují a tím nedochází k negativním výsledkům léčby. Poradna tedy pomůže vyznat se v lécích, které užíváte, odhalit případné interakce neboli vzájemnou nesnášenlivost léčiv. Pak je důležité vše konzultovat s lékařem."

Poradna funguje zcela anonymně a bezplatně. 

VÍCE INFORMACÍ ZDE

petra.cerno@onhb.cz

Info - koronavirus

 

Projekty IROP

 

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg