19.5.2014

Nové CT uvedeno do provozu

Tisková zpráva Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvková organizace ze dne 19. 5. 2014

Uvedení do provozu nového CT – Philips Ingenuity 128

Radiodiagnostické oddělení naší nemocnice získalo nového, vysoce moderního pomocníka pro diagnostiku – je jím počítačový tomograf Philips Ingenuity Core 128 v hodnotě necelých 15 mil. Kč /14.806.000,- Kč/. Nákup přístroje finančně podpořil Kraj Vysočina, a to částkou 11. 168.000,- Kč. Do provozu byl přístroj uveden 13. 5. a slavnostně pokřtěn dne 19. 5. 2014 za účasti zástupců Kraje Vysočina, Města Havlíčkův Brod, firmy Philips a dodavatelské společnosti Medinet.

Nový přístroj patří k nejmodernějším CT systémům a přináší nám i našim pacientům mnoho výhod.

„ Výměna starého CT přístroje již byla nutná. Medicína se neuvěřitelně rychle vyvíjí a s ní i nejmodernější technika využívaná k diagnostice onemocnění. Nechceme být pozadu, chceme pacientům nabízet tu nejlepší péči, a proto musíme využívat všech možností, které nám technika nabízí. Tento přístroj odpovídá našim požadavkům a umožňuje nám zvýšit kvalitu léčebné péče,“ sdělil primář radiodiagnostického oddělení MUDr. Robert Pípal. Dle jeho slov je hlavní předností nového přístroje snížení dávky ozáření pacienta a špičková kvalita snímků.

Kvalita lékařského vyšetření pomocí počítačové tomografie (CT) dříve závisela na kvalitě obrazu spojeného s výší dávky záření. Někdy lékaři museli přistupovat ke kompromisům, kdy se muselo volit mezi vysokou kvalitou obrazu spojenou s vyšší dávkou radiace nebo nízkou dávkou záření, vedoucí ke snížení kvality obrazu. Nový přístroj však umožňuje absolvovat toto vyšetření šetrnou a účinnou cestou – při vysoké kvalitě obrazu bez vysokých dávek ozáření / dávka ozáření se minimalizuje/. 

Počítačová tomografie umožňující zobrazení vnitřních orgánů pacientů se používá při odhalování jak akutních, tak chronických onemocnění různých druhů. Technologie dává ošetřujícímu personálu informace o zkoumané oblasti, přičemž klíčovou podmínkou pro úspěšnou diagnostiku a následnou léčbu je tedy přesnost a dobrá čitelnost pořízených obrazů.

  • Přístroj snímá 128 řezů najednou s vysokou obrazovou kvalitou, rychlostí a kapacitou.
  • Významně se snížila dávka ozáření pacienta /o 60 až 80%/.
  • Díky rychlosti přístroje dochází k časové úspoře – vyšetříme více pacientů.
  • Lepší prostorové rozlišení a maximalizace obrazové kvality – kvalitnější diagnostika.
  • Dětský kalibrační fantom – exkluzivní nástroj pro optimalizaci systému při skenování dětí. K dispozici máme speciální pediatrické protokoly na bázi věku a hmotnosti – zaručují nejlepší klinické výsledky s minimální dávkou pro malé pacienty.
  • Nejmodernější automatický bezdrátový injektor kontrastní látky.
  • Centrální Portálový server pro zpracování a distribuci CT dat – umožňuje lékaři kdykoliv a kdekoliv se připojit k vyhodnocovací stanici a prohlížet data i v trojrozměrných rekonstrukcích – možnost konzultovat s jinými pracovišti na dálku.
  • iDose4 – přístroj obsahuje dvě přední technologie, které mohou zlepšit obrazovou kvalitu i u pacientů s kovovými ortopedickými implantáty.
  • UltraImage – hardware pro lepší vizualizaci struktur měkkých tkání – vysoká kvalita obrazů iv případě anatomických oblastí, které se nejobtížněji zobrazují, jako např. vzduchové rozhraní mezi kostmi a mozkem – ale i vyšetření páteře, pánve, ramen, atd.

„Děkujeme zřizovateli Kraji Vysočina za dlouhodobou finanční podporu našich aktivit. Je pro nás velice důležitá,“ poděkoval ředitel Nemocnice Havlíčkův Brod Mgr. David Rezničenko.

Mgr. Petra Černo, tisková mluvčí, tel. 604 475 082 nebo 569 472 201, petra.cerno@onhb.cz

Info - koronavirus

 

OČKOVACÍ CENTRUM

 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Projekty IROP

 

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg