16.10.2013

Den diabetu 2013

Den diabetu je spojen s již tradičním Pochodem proti diabetu. Letos se uskuteční 13. listopadu a pro zájemce je přichystán program přednášek a doprovodných akcí. Vše začne na Staré radnici v Havlíčkově Brodě již v 9:00 hodin, samotný pochod parkem Budoucnost je naplánován na 13:00 hodinu. V průběhu dne si zájemci mohou vyslechnout celou řadu přednášek věnujících se všem okruhům komplikací cukrovky a využít například bezplatného měření krevního tlaku, hladiny krevního cukru, BMI, seznámit se s postupy vaření a ochutnat bylinné čaje nebo si nechat předvést pomůcky pro slabozraké a nevidomé. Součástí je také lékařská poradna, kde se můžete poradit s lékařem-diabetologem o svých problémech a získat doporučení jak dál postupovat při jejich řešení.

Témata přednášek:
Jak správně používat léky - MUDr. Mgr. Sylvie Špitálníková, PhD.
Kožní problémy při diabetu - MUDr. Petra Škurlová
Vitamín D a zuby při cukrovce - MUDr. Terezia Šťastníková
Péče o nohy jako prevence amputací a moderní možnosti léčby diabetické nohy - MUDr. Václav Pěkný
Ukončení dopoledního programu v cca 12:00 hod.

Ve 13:00 hodin proběhne registrace a následně Pochod proti diabetu. Po návratu z pochodu zpět na radnici bude od 14:30 hod následovat přednáška MUDr. Evy Pěkné na téma Diabetická dieta - názory v historii a dnes. Program ukončí koncert žáků ZUŠ.

Akci pořádá Svaz diabetiků v Havlíčkově Brodě ve spolupráci s Nemocnicí Havlíčkův Brod. Záštitu nad akcí převzala i letos Ing. Jana Fišerová, CSc., poslankyně a Mgr. Jan Tecl, starosta Města Havlíčkův Brod.

Diabetes mellitus - cukrovka, je souhrnný název pro skupinu chronických onemocnění, která se projevují poruchou metabolismu sacharidů. Výskyt této choroby v naší populaci nezadržitelně roste. V péči lékařů naší nemocnice je 2500 pacientů s tímto onemocněním.

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg