17.10.2013

Centrum pro řešení kýly i pro dětské pacienty

Kýly patří k nejčastějším chirurgickým onemocněním. Abychom nabídli pacientům maximální komfort, specialistu, který se jim bude věnovat po celou dobu řešení tohoto zdravotního problému a najde individuálně pro pacienta vhodný přístup léčení, rozhodli jsme se pro zřízení Centra pro řešení kýly. 

Centrum poskytne komplexní péči - doporučíme Vám nejlepší léčebný postup, eventuálně Vás přímo objednáme k operaci. Pokud si to situace, nebo Váš stav žádá, zajistíme Vám další potřebná vyšetření v naší nemocnici. Naše ambulance samozřejmě zajišťuje i pooperační péči.   

Na našem pracovišti provedeme ročně více než 400 operačních výkonů pro kýlu. Máme více jak  15ti leté zkušenosti s operováním kýly laparoskopickým přístupem.

Kýlní poradna a ambulance - Centrum pro řešení kýly –

Ordinační hodiny –  Pondělí od 12.00 do 13.00 - dětští pacienti - prim. MUDr. Jaromír Havel

Úterý od 9.00 do 13.00 - MUDr. Pavol Zvanciger

objednání na tel. 569 472 505

Vedoucí lékař:  MUDr. Pavol Zvanciger

Odborný garant: prim. MUDr. Jiří Drápela.

Termíny: možnost domluvy individuálního termínu
Pracoviště: chirurgická ambulance


Kýla (hernie) je abnormální vysunutí či vyklenutí orgánu dutiny břišní (nejčastěji střeva) oslabenou nebo defektní částí stěny břišní, v tomto místě se jeví kýla jako elastické vyklenutí a způsobuje svým „nositelům“ větší či menší potíže. V mnoha případech ovlivňuje život pacienta výrazně negativně a ve svých důsledcích může vést ke komplikacím, které ohrožují pacienta na životě. /Jedná se o takzvané uskřinutí kýly a střevní neprůchodnost. /

Kýly patří k nejčastějším chirurgickým onemocněním, přičemž nejčastějším místem jejích výskytu je tříslo, následované pupkem. Poměrně časté a nepříjemné jsou ale i kýly vzniklé v jizvách po předchozích operacích. Kýly ale vznikají i na místech kde je nemůžeme vidět. Jsou to takzvané vnitřní kýly. Nejčastějším typem je pak takzvaná brániční kýla.

Různorodost kýl, odlišná struktura tkání a „pokročilost“ kýl u jednotlivých pacientů vedli ke vzniku různých operačních technik a přístupů, kterých cílem je jediné: Odstranit kýlu a tím i potíže pacienta a zajistit, aby nedošlo k opakování / recidivě/ kýly.

Za posledních 20 let pokročil vývoj v oblasti operačního řešení kýly směrem k technikám, u kterých se používají cizorodé materiály /síťky/ určené ke zpevnění oslabeného místa stěny břišní, a to jak při „otevřených“ operacích, tak především u operací prováděných laparoskopickým přístupem, kterému se vzhledem k minimálnímu operačnímu „poranění“ stěny břišní říká miniinvazivní. Výsledky těchto operačních zákroků jsou obecně lepší a procento recidiv je v průměru výrazně nižší.

Bohužel doposud ještě nebyla nalezena žádná univerzální operační metoda, která by byla současně  šetrná a neměla žádné komplikace, a která by vedla ke 100% výsledkům, tj. neměla by žádné recidivy. Žádný typ operace kýly není univerzálně použitelný u jakéhokoliv pacienta, jakéhokoliv věku a nemocnosti.

Na našem pracovišti provedeme ročně více než 400 operačních výkonů pro kýlu. Máme více než 15ti leté zkušenosti s operováním kýly laparoskopickým přístupem. V současné době provádíme plné spektrum laparoskopických operací kýl / tříselná kýla, brániční kýly, ventrální kýly, parastomální kýly/. Za neméně důležitou ale považujeme i „otevřenou“ operativu kýl.

Právě výběr vhodného přístupu k léčení Vaší kýly zakládá důvod k provozování naší kýlní poradny a ambulance, kde Vás rádi vyšetříme. Doporučíme Vám nejlepší další postup, eventuálně Vás přímo objednáme k operaci. Pokud si to situace, nebo Váš stav žádá, zajistíme Vám další potřebná vyšetření v naší nemocnici. Naše ambulance samozřejmě zajišťuje i pooperační péči. Pacienti jsou zváni ke kontrole a zhodnocení výsledku za 6 týdnů,  6 měsíců a 1 rok. V případě potřeby po náročnějších výkonech i delší dobu.

U vybraných pacientů lze zajistit operování kýly i v režimu jednodenní chirurgie. Vše vzniká ve spolupráci s Ethicon Johnson & Johnson company.

Neváhejte a navštivte naší kýlní poradnu !

Mgr. Petra Černo, tisková mluvčí NHB, petra.cerno@onhb.cz

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg