1.2.2016

Věnujte látky,věnujete polštářkové srdce

Chirurgické oddělení přišlo před několika lety s originálním projektem tzv. srdéčkových polštářků pro ženy s onemocněním prsní žlázy či po ablaci prsu. Jde o speciální pomůcku šitou na míru, která má pozitivní přínos pro pacientky co se týká komfortu polohování a také po psychické stránce.

Na základě získaných informací nejenom o tvaru, ale i způsobu ušití speciální pomůcky, spolupracujeme s Psychiatrickou nemocnicí Havlíčkův Brod - oddělení pracovní terapie, které pro nás na základě přesně stanovených parametrů šije polštáře srdéčkového tvaru. "Hospitalizované pacienty si po zákroku odnášejí polštářky domů a velice si je chválí. Před dvěma lety jsme udělali sbírku látek do níž se zapojila široká veřejnost. Ale všechny látky jsme již spotřebovali. Proto jsme rádi, že nám nyní přispěla firma Carrascal z Ledče nad Sázavou a věnovala nám 35 metrů kvalitní látky, z nichž budou desítky polštářků," sdělila vrchní sestra chirurgického oddělení Marie Kafková.

I přesto bychom rádi opět požádali o pomoc širokou veřejnost. Prosíme o darování nejlépe bavlněné nebo jiné kvalitní, na dotek příjemné látky, která Vám třeba zůstala doma ve skříni nevyužitá. Nyní může pomoci stovkám žen, které se musí poprat s těžkou životní situací.

Látky je možné donést na chirurgické oddělené naší nemocnice a kontaktovat vrchní sestru chirurgického oddělení p. Marii Kafkovou

na tel. 569 472 290.

Předem děkujeme!

Petra Černo, tisková mluvčí NHB, tel. 569472201 nebo 604475082, petra.cerno@onhb.cz

Projekt IROP

 

Akce měsíce

Charitativní koncert pro dětské

30.9.2018

 

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpgplastická chirurgie w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg

obezitologická ambulance w.jpg

klinicky psycholog 2013 w.jpg