13.6.2013

Naše porodnice patří podle maminek mezi pětici nejoblíbenějších v republice

V průzkumu nejoblíbenějšího ženského portálu na českém internetu www.žena.cz,  jsme se zařadili mezi pět nejžádanějších běžných porodnic v České republice! Již dlouhodobě patříme k nejvyhledávanějším porodnicím na Vysočině. Každoročně se na gynekologicko-porodnickém oddělení rodí nejvíce dětí v kraji.

Rok 2008 - 1433 porodů     2009 - 1374 porodů        2010 - 1431 porodů      2011 - 1381 porodů           2012 - 1371 porodů

Za letošní rok se k datu 13.6.2013 uskutečnilo již 556 porodů, což je průměr, který zhruba odpovídá každoročním statistikám. "Stále se snažíme vylepšovat prostředí pro rodičky, aby bylo domácké, příjemné a vyhovovalo všem jejich požadavkům. Kvalitní péče, ochota personálu a individuální  přístup je u nás samozřejmostí," řekla vrchní sestra oddělení Martina Horáčková. Rodičky mají možnost využít nadstandardní pokoje, celou škálu relaxačních porodních pomůcek a mohou mít samozřejmě po celou dobu porodu u sebe i blízkou osobu. Během porodu jsou v porodních místnostech k dispozici relaxační pomůcky – hydromasážní vana, porodní židlička, lůžko, na žádost porod do vody, ribstoly, porodní vak, masážní válečky, aromaterapie, hudba, atd. Vedle přirozených metod zmírnění bolesti nabízíme aplikaci epidurální analgezie - medikamentózní tlumení porodních bolestí.

"Jsme rádi, že u nás maminky rády rodí a oceňují naši snahu se o ně a jejich miminka co nejlépe postarat," okomentoval s úsměvem informaci primář MUDr. Pavel Antonín. Velice oceňovaná je také návaznost porodnice na vysoce kvalitní dětské oddělení a jednotku intermediární péče o novorozence. Zde je každoročně hospitalizováno za doprovodu matky zhruba 270 novorozenců s nízkou porodní hmotností či novorozenců, kteří potřebují zvýšenou péči. Na tuto péči navazuje sledování rizikových dětí speciální poradnou a střediskem komplexní ranné péče. Velice využívaná je také Horká linka pomoci kojícím, která je součástí komplexního programu Podpora kojení všemi dostupnými prostředky, který sestává z deseti kroků. Začíná informováním budoucích maminek o významu kojení pro dítě, pokračuje na porodním oddělení nácvikem kojení a maminky zůstávají v kontaktu se zdravotními sestrami i nadále po příchodu se svým dítětem domů.

Děkujeme ženám za jejich přízeň. I nadále se budeme snažit, aby našich služeb a péče využívaly s důvěrou. V ČR je aktuálně kolem devíti desítek porodnic. V kategorii „běžných“  /tedy ne specializovaných pracovišť/ se do pětice nejžádanějších  dostaly - Pardubická krajská nemocnice, Fakultní Thomayerova nemocnice Praha, Fakultní nemocnice Na Bulovce v Praze, Nemocnice Havlíčkův Brod a Nemocnice Milosrdných bratří Brno.

Celý článek najdete zde:

http://zena.centrum.cz/deti/tehotenstvi-a-miminko/clanek.phtml?id=780262#utm_source=centrumHP&utm_medium=stylebox&utm_campaign=B&utm_term=position-2

Petra Černo, tisková mluvčí NHB, tel. 604475082, petra.cerno@onhb.cz

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg