30.5.2013

Video instruktáže pro pacienty s cukrovkou

Zcela ojedinělý projekt  rozjela Diabetologická ambulance pod vedením MUDr. Evy Pěkné. Připravila pro pacienty trpící cukrovkou videa, která pomohou orientovat se v přísných pravidlech, která je třeba při tomto onemocnění dodržovat. Pacient tak může získat informace nejen od lékaře, ale kdykoliv také shlédnutím videa na našich webových stránkách www.onhb.cz. Má na to přitom dostatek času, klid a soukromí.

„Pacientům veškeré informace vždy poskytujeme při návštěvách naší ambulance. Ale informací je mnoho. Často jsou pacienti v určitém stresovém rozpoložení z nemoci, a tak si třeba veškeré informace nezapamatují. Proto jsem přišla s nápadem, jak pacientům usnadnit přístup k informacím a vytvořila jsem videa, na nichž pacient získá potřebné informace,“ sdělila MUDr. Eva Pěkná.

Videa zpracovávají jednoduchou a srozumitelnou formou témata jako základní principy diabetické diety, jak aplikovat inzulín, jak provádět sebekontrolu pomocí glukometru, ale především pomohou orientovat se ve stravovacích návycích spojených s tímto onemocněním. Klienti se doví vše o sacharidech, vhodných mléčných výrobcích, nápojích či sladidlech, která jsou pro diabetiky vhodná. Z výukových důvodů jsou informace zjednodušené a nenahrazují konkrétní doporučení lékaře k individuálnímu pacientovi. Pouze mají pomoci v základní orientaci pacientům a pomoci jim se vyrovnat s životní změnou, kterou toto onemocnění přináší.

„Soustavně se snažíme o zvyšování kvality péče o naše pacienty. V době, kdy internet je již běžnou součástí domácností a je přístupný veřejně i na chodbách naší nemocnice, chceme využívat moderních technologií k větší edukaci klientů,“ sdělil ředitel nemocnice Mgr. David Rezničenko.

Projekt bude i nadále pokračovat a seznam videí budeme rozšiřovat dle potřeb našich pacientů. V současnosti je možno shlédnout celkem 13 videí v časovém rozmezí maximálně 10 minut. „ Videa jsme zpracovávali tak, aby byla srozumitelná a přitom ne moc dlouhá,“ okomentoval tvorbu instruktáží kameraman Josef Prchal.

Videa zájemci naleznou na webových stránkách Nemocnice Havlíčkův Brod www.onhb.cz v sekci Ambulance interních oborů – diabetologická ambulance, odkazově také v aktualitách či ve vyhledávači.

 

http://www.onhb.cz/Article.asp?nDepartmentID=428&nArticleID=1206&nLanguageID=1

 

Mgr. Petra Černo, tisková mluvčí NHB, petra.cerno@onhb.cz, tel. 604475082

Projekt IROP

 

Akce měsíce

 bohoslužba za děti do dlaně 

2.11.2019 Antonínův důl 

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpgplastická chirurgie w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg

obezitologická ambulance w.jpg

klinicky psycholog 2013 w.jpg