29.4.2013

Den hygieny rukou

Každoroční akci jsme letos zacílili i na školáky.

Den hygieny rukou v Nemocnici Havlíčkův Brod – 2. a 3. května 2013

Tentokrát ve spolupráci se školami jeden den a druhý den pro širokou veřejnost!

Učili jsme malinké dětičky ve školce, školáky na základce a středoškoláky, jak si správně umýt ruce a tak předcházet celé řadě nebezpečných onemocnění. Druhý den si pak vyzkoušeli hygienu rukou i návštěvníci nemocnice.  

Tak jako každý rok pořádáme v rámci Dne hygieny rukou akci určenou pro širokou veřejnost a personál nemocnice. Naše nemocnice se dlouhodobě problematice hygieny rukou věnuje – letos jsme rozšířili akci na dva dny – 2.5. vyrazili jsme do terénu a navštívili Mateřskou školu Prokopa Holého, Základní školu Sady a Gymnázium v Havlíčkově Brodě. Ve všech školách jsme prezentovali zásady správného mytí rukou, zábavnou formou jsme zapojíli školáky do hygieny rukou a kdo chtěl, mohl se pod speciální lampou podívat, jak na tom je s čistotou svých rukou.

- Proč je důležitá hygiena rukou?

- Protože mikroby jsou stále kolem nás a v některém prostředí / jako třeba v nemocnicích, na diskotékách, v hromadných prostředcích apod. / se mohou stát velice nebezpečnými!!!

Naše nemocnice má vlastní všestranný program, jehož cílem je zlepšit provádění hygieny rukou všemi zdravotníky a naučit je správně aplikovat a používat dezinfekční přípravky. Tento program řídí náměstkyně pro kvalitu péče Bc. Romana Ferenczová a nozokomiální sestra Věra Henzlová a jeho základem je interní audit, do něhož se zapojují všechna oddělení v nemocnici a části nemocnice, včetně managementu. Pravidelně pořádáme výukové semináře o hygieně rukou pro všechny své zaměstnance, aby měli stále aktuální informace. Výukový program obsahuje opakovací prvky, díky nimž je dosaženo trvalého vzdělávacího efektu a dlouhodobého zlepšování. Každý rok pak v daný den šíříme tyto vědomosti i široké veřejnosti jako osvětu.

Budeme se na Vás těšit zase příští rok!

Mgr. Petra Černo, tisková mluvčí NHB, tel. 569472201 nebo 604475082, petra.cerno@onhb.cz

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg