2.4.2013

Nedonošenečci dostali na Velký pátek velký dárek

Dobrotety nadělovaly….

Na Velký pátek před velikonočními svátky navštívily dětské oddělení havlíčkobrodské nemocnice dvě dobré tety -  maminky z klubu DOBROTETY. Dobrotety doprovázel roční Petřík, který v jednom z inkubátorů strávil na jednotce nedonošených dětí havlíčkobrodské nemocnice několik  počátečních týdnů života. Je tak trochu chodícím příkladem toho, jak velký smysl má kvalitní, vysoce odborná a laskavá péče o dítka, která přicházejí na svět o mnoho týdnů dříve.

Dobrotety  přinesly jako dárek množství hraček pro nemocné děti, tolik potřebné a stále nedostatkové pleny a žádané různobarevné rychlozavinovačky. Maminkám i miminečkám udělaly radost také veselé,  fleesové dečky do inkubátorů. "Dárek našemu oddělení velice pomůže, neboť finanční situace je taková, že vynakládáme prostředky prioritně nezbytné pro zdraví a záchranu života, podstatné  léky a materiál. Věcičky potřebné, veselé, nutné pro dobrou náladu maminek a pohodlíčko dětí a miminek jsou většinou dárečky dobrotet, dobrostýčků, sponzorů a dobrosrdečných lidí," poděkovala vedoucí stanice MUDr. Magdalena Chvílová-Weberová. 

Klub Dobrotety.cz je nezisková organizace, která v ČR aktivně působí od r. 2012. Dobrotety se snaží aktivně pomáhat nedonošeným a nemocným miminkům a dětem v dětských domovech. Potřebnou pomoc nabízejí také jejich rodinám při překonávání velmi těžkého období.  Organizace má více než 170 aktivních členů a přes 500 podporovatelů. Dobrotety rozšířují svou pomoc i do zahraničí - do Španělska, na Gibraltar a do Afriky. Jsou organizací dobrosrdečných a empatických maminek, tatínků i dalších milých lidí, kteří se rozhodli pomáhat a otevírat svá srdce dětem a jejich rodičům. Více o nich na www.dobrotety.cz

Velice děkujeme za pomoc!

DSCN4426wwww.JPG

Mgr. Petra Černo, tisková mluvčí NHB, petra.cerno@onhb.cz, tel. 569472201

 

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg