4.2.2013

Dny otevřených dveří Osteologického centra

Od pondělí 4.2 až do pátka 8.2. jste mohli  konzultovat zdraví svých kostí s lékařem a nechat si provést denzitometrické vyšetření kostní hustoty.

Na celý týden se totiž otevřely dveře Osteologického centra Nemocnice Havlíčkův Brod, které nabízelo zájemcům vyšetření kostí ZDARMA. Určené bylo zejména pro pacienty - ženy i muže - kteří trpí častými zlomeninami nebo se v jejich rodině objevilo zatížení osteoporózou či pro ženy po 60-tém roku věku.

Celkem jsme vyšetřili 105 pacientů. Změřeno na hustotu kostí bylo celkem 91 pacientů - 8 mužů a 83 žen. Zbývajících 14 návštěvníků jsme pro absenci rizikových faktorů nebo nízký věk neměřili.

A jaké byly výsledky? Normální denzitu skeletu  mělo 36 žen a 3 muži, osteopénie (lehká demineralizace skeletu) byla zjištěna u 34 žen a 5 mužů. Těmto pacientům bylo doporučeno opětovné vyšetření za 1 až 2 roky. Osteoporóza byla zjištěna u 13 žen - tyto pacientky byly objednány na komplexní vyšetření a zaléčení osteoporózy do našeho Osteologického centra.

Ženy se nejvíce pohybovaly mezi ročníky 1945-1955, bohužel zastoupení ročníků 1935-1945 bylo velice nízké. "Nejohroženější ženy nad 70 let věku využily možnosti preventivního vyšetření jen málo, což je veliká škoda," konstatoval primář MUDr. František Šenk.

Brodská nemocnice disponuje jako jediná v Kraji Vysočina denzitometrem, proto mohli akci využít zájemci ze širokého okolí. Hlavním cílem akce bylo rozšířit povědomí o osteoporóze, onemocnění, při němž dochází k ubývání kostní hmoty, což vede ke snížení pevnosti kostí a tím k jejich zvýšené lámavosti.

Více zde

Děkujeme všem, kdo využili této akce!!!

Mgr. Petra Černo, tisková mluvčí NHB, tel. 569472201 nebo 604475082, petra.cerno@onhb.cz

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg