2.4.2012

Dětští pacienti mohou v areálu nemocnice na procházky

Jak dětem usnadnit a zpříjemnit pobyt v nemocnici? Snažíme se, aby se u nás malí pacienti i jejich rodiče cítili co nejlépe.

Od 2.4.2012 je dětem hospitalizovaným na dětském oddělení naší nemocnice umožněno v doprovodu svých zákonných zástupců a po konzultaci s lékařem vykonat vycházku v přilehlém areálu nemocničního parku. Vycházky mimo oddělení mají stanovená  pravidla, která je třeba dodržovat. Vycházku smí povolit pouze lékař, jsou povoleny pouze v odpoledních hodinách, čas vycházky je předem domluven, zákonný zástupce je povinen zajistit všechny pokyny vyplývající z léčebného procesu. Vycházky mimo oddělení jsou povoleny zatím pouze dětem, které jsou na oddělení hospitalizovány v doprovodu zákonného zástupce. V průběhu roku rozšíříme vycházky i pro  ostatní děti v doprovodu zdravotnického personálu. Děti a jejich blízcí, kterým nebude povolena vycházka do areálu nemocničního parku, mohou i nadále využívat balkon dětského oddělení v 6. patře budovy nemocnice - sluneční terasu, kde je dětský koutek a posezení.

Tímto krokem se snažíme dětem pobyt v nemocnici co nejvíce zpříjemnit a zároveň urychlit jejich rekonvalescenci pobytem na čerstvém vzduchu. Vycházky jistě budou zpestřením i pro rodiče, kteří doprovází své děti při hospitalizaci. Areál nemocnice skýtá dva parčíky s lavičkami vhodné k procházkám.

Dětští pacienti mají dále k dispozici na oddělení hernu, počítačový koutek s volným připojením na internet, DVD přehrávače, telefony ke komunikaci s rodiči u větších dětí, dětský koutek, školku.  K dispozici jsou také kompletně vybavené nadstandardní pokoje s balkonem.

Dětské oddělení má to štěstí, že patří mezi 32 nemocnic, kam 1x měsíčně  zajíždí se svým programem Zdravotní klaun, který přináší do nemocnic smích a radost hospitalizovaným dětem. Od  roku 1998 je dětské oddělení nositelem titulu „Baby Friendly Hospital“ (nemocnice přátelská dětem).

Mgr. Petra Černo, tisková mluvčí NHB, tel. 569472201 nebo 604475082

Projekt IROP

 

Akce měsíce

změna otevírací doby bufetu 

od 1.1.2019 o víkendech

od 11:00 do 16:30 hod.

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpgplastická chirurgie w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg

obezitologická ambulance w.jpg

klinicky psycholog 2013 w.jpg