28.11.2011

Dětské oddělení získalo nový bilirubinometr

Dětské oddělení převzalo 28.11.2011 dar od občanského sdružení Život dětem a společnosti PNS. Život dětem v rámci svých aktivit získalo finanční částku na zakoupení přístroje pro novorozeneckou stanici, a to bilirubinometr JM-103 v hodnotě 118 790 Kč. Z toho společnost PNS přispěla k zakoupení finančním darem ve výši 100 000,- Kč.

Tento přístroj bude pro nás a hlavně naše malé pacienty velkým přínosem. Transkutánní měření bilirubinu nabízí totiž jemnou a bezbolestnou alternativu k tradičnímu vyšetřování žloutenky.

-Žádný odběr krve, což odstraňuje největší stres u dětí i jejich rodičů.

-Žádné zdržení při čekání na laboratorní výsledky. Používá-li se spolu s jinými klinickými znaky, jedná se o spolehlivou informaci pro odborníky, kteří rozhodují.

„ Jsme moc rádi, že máme nový přístroj. Jde totiž o zařízení, které je u nás intenzivně využíváno.Starý přístroj sloužil pacientům celých 11 let a potřeboval již nutně vyměnit. Laicky řečeno jde o přístroj, který "přes kůži" orientačně změří hodnotu žlučového barviva - bilirubinu a umožní sledovat novorozeneckou žloutenku a minimalizovat množství krevních odběrů u novorozenců, jak na porodnici, tak na jednotce intermediární péče o novorozence,“ sdělil primář dětského oddělení MUDr. Michal Pipek.

Občanské sdružení Život dětem pomáhá po celé ČR již jedenáctým rokem a je zaměřeno z převážné části na pomoc vážně nemocným dětem. "Za tuto dobu se sdružení podařilo díky vstřícnosti široké veřejnosti, společností, firem a dalších podnikatelských subjektů zakoupit pro dětská oddělení různých nemocnic a další dětská zařízení zdravotnickou a přístrojovou techniku a jiné vybavení v celkové výši přesahující 100 milionů Kč, "řekla ředitelka občanského sdružení Anna Strnadová. Více na www.zivotdetem.cz.

Vedení Nemocnice Havlíčkův Brod p.o. a dětské oddělení moc děkuje zaměstnancům společnosti PNS, divize Pardubice a občanskému sdružení Život dětem.

Mgr. Petra Černo, tisková mluvčí NHB, tel. 569472201 nebo 604475082

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg