3.11.2011

Fotografie Radka Jaroše v naší nemocnici

Hory shora v Krajské knihovně Vysočiny a v Nemocnici Havlíčkův Brod

 

Návštěvníci Krajské knihovny Vysočiny v Halvíčkově Brodě a Nemocnice Havlíčkův Brod mají od 1. listopadu možnost zhlédnout výstavu fotografií z horolezeckých výstupů Radka Jaroše. Celkem 32 fotografií zachycuje horolezeckou kariéru novoměstského rodáka od roku 2002, kdy zdolal svojí druhou osmitisícovku Kangchenjungu v Himalájích.

 

O svých zážitcích z cest a expedic nad 8000 m bude Radek Jaroš vyprávět na besedě pro širokou veřejnost dne 14. 11. 2011 od 18:00 hodin v sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě.

 

Přijďte si poslechnout vyprávění odvážného dobrodruha z Vysočiny, který chce v příštích dvou letech vyrazit i na poslední dvě ze čtrnácti osmitisícovek. Pohyb v „zóně smrti” dovoluje unikátní výpověď z míst kde doposud stanulo jen několik desítek lidí naší planety. Radek Jaroš se v „zóně smrti”, jak se označují výšky nad 8000 m, pohyboval více než dvacetkrát.

 

Radek Jaroš je v současnosti bezpochyby nejlepším horolezcem České republiky. Jako jediný již totiž zdolal 12 osmitisícovek z celkem 14 vrcholu přesahující tuto hranici – a to vždy bez použití kyslíkového přístroje. Tímto překonal i svého horolezeckého kolegu, dalšího známého českého horolezce Josefa Rakoncaje, který vystoupal na osmitisícové vrcholy celkem 9 krát.

 

Jako svůj první velký horský osmitisícový úspěch si mohl dnes už sedmačtyřicetiletý horolezec z Vysočiny zapsat v roce 1998 horu nejvyšší – Mont Everest, jejíž vrchol stoupá do výšky 8 848 metrů nad mořem.

 

Kromě zdolávání nejvyšších vrcholků světa se Radek Jaroš věnuje i publikační činnosti - je spoluautorem celé řady napínavých knih s horskou tematikou jako je například Zdolávání nebe nebo Hory shora.

 

Výstava je u nás umístěna díky spolupráci s oddělením vnějších vztahů odboru sekretariátu hejtmana kraje Vysočina.

 

Případné dotazy - Mgr. Petra Černo,tisková mluvčí Nemocnice Havlíčkův Brod tel. 604475082

 

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg