6.10.2011

Onkologie otevřela nutriční poradnu

Od 1.9.2011 je každé úterý je v době od 8 do 9 hod.  na onkologickém oddělení  nově otevřena nutriční poradna pro onkologické pacienty. 

Objednat se můžete u nutriční terapeutky  /Bc. Marie JIRÁČKOVÉ /  na tel. čísle 569 472 264 nebo u sestřiček v onkologické ambulanci 569 472 512.

Problematika stravování je u onkologických pacientů jednou ze složek vedoucích k lepšímu léčebnému výsledku. Téměř u poloviny nemocných je již při zjištění nádorového onemocnění přítomna ztráta hmotnosti a zhoršený výživový, neboli nutriční stav. Pokud není tomuto problému věnována pozornost, může se porucha výživy dále prohlubovat a oslabovat nemocného, což není pro další léčbu výhodné.Statistiky uvádějí, že více jak 80% onkologických pacientů v některé fázi nemoci trpí malnutricí - tedy nedostatkem živin. Naše poradna nabízí onkologickým pacientům odborná doporučení pro výživu a také důležité rady např. jak omezit žaludeční nevolnosti, pocity sucha v ústech, průjmové aspekty v době léčby, apod.

Součástí léčby a kvality péče o naše onkologické pacienty je hodnocení nutričního rizika. Jedním ze stupňů této péče ja pak konzultace nutričního terapeuta nebo přímo vyšetření v nutriční ambulanci naší nemocnice. Zavedením nutriční poradny pro onkologické pacinty dochází ke zvyšování kvality péče o tyto pacienty. Naše nemocnice se také zapojila do projektu Nutriční péče v onkologii. Více o projektu a problematice najdete na http://www.cnna.cz/nutricni/.

http://onkohb.webnode.cz/news/nutricni-ambulance/
 
Mgr. Petra Černo, tisková mluvčí NHB, tel. 569472201 nebo 604475082

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg