KOŽNÍ AMBULANCE


Lékaři:

MUDr. Petra Škurlová

569 472 559

Sestra:

Drahomíra Česalová

569 472 432


Do ambulance je NUTNÉ se OBJEDNAT, nejlépe přes internet e@mbulance. Ambulance již neregistruje a NEOBJEDNÁVÁ nové pacienty!

ORDINAČNÍ HODINY

Pondělí 7:00 - 13:00
Úterý 7:00 - 13:00 elektronické objednání
Středa 7:00 - 13:00
Čtvrtek 7:00 - 13:00 elektronické objednání
Pátek 7:00 - 13:00
náběry 7:00 - 13:00 každý den
konziliární vyšetření od 13:30

KDE NÁS NAJDETE - Budova č.13, III. patro, vchod A

NABÍZÍME

V naší ambulanci se věnujeme terapii kožních chorob. Z těch nejčastějších to jsou:

Ekzémová onemocnění
Kožní ambulance se věnuje diagnostice, léčbě i prevenci nejrozšířenějšího kožního onemocnění – ekzému. V některých případech podezřelé alergeny diagnostikujeme epikutánní testy (kožní testy).

Atopický ekzém dětí a dospělých
Rodičům atopických dětí i samotným pacientům postižených atopickým ekzémem se snažíme poradit jak zvládnout jejich onemocnění nejenom vhodnou celkovou i lokální terapií, ale poradíme i při změnách v životosprávě (dietoterapie, odstranění podezřelých alergenů…). U určitých forem se používá fototerapie.

Psoriáza (lupenka)
Zaměřujeme se na komplexní léčbu lupenky. Ta zahrnuje léčbu celkovou, lokální i světloléčbu (fototerapii). K dispozici je celotělový ozařovací panel UV-B, ozařovací přístroj na dlaně i chodidla a UV – hřeben při postižení vlasového porostu.

Akné
Léčíme všechny formy akné u dospívajících i dospělých. Při sklonu k tvorbě jizev používáme metodu chemického peelingu. Pomáháme při výběru dermokosmetiky.

Bakteriální, plísňové i virové onemocnění
Diagnostikujeme uvedené onemocnění (mikrobiologická diagnostika) a cíleně se léčí.

Bércové vředy dolních končetin
Ve spolupráci s angiology (lékaři, kteří se zaměřují na onemocnění cév) se zjišťují příčiny bércových vředů dolních končetin, vede se celková i lokální léčba s použitím nejmodernějších krytí. Poradíme s vhodnou životosprávou a naučíme pacienty správně používat elastickou bandáž. U některých nemocí žilního a lymfatického systému lze použít přístrojovou lymfodrenáž.

Kožní nádory
Diagnostikujeme, léčíme a dispenzarizujeme kožní nádory. Klademe důraz na prevenci vzniku nejzhoubnějšího maligního nádoru vůbec – maligního melanomu. Vykonáváme poradenskou činnost zahrnující konzultaci nad různými pigmentovými névy (mateřská znaménka).
Aktivně jsou vyhledávány a pomocí dermatoskopu vyšetřovány podezřelé nálezy, následně se zajišťuje jejich odstranění spojené s histologickým vyšetřením. Pacienti jsou informováni o riziku vzniku kožních nádorů, věnujeme se možnostem sluneční ochrany, která úzce souvisí se vznikem uvedených nádorů.
Kožní ambulance  je zapojena do akce Euro melanoma day – pacientovi se bezplatně vyšetří všechny pigmentové skvrny, mateřská znaménka. Poradíme v ochraně před slunečním zářením.

Oddálení předčasných projevů stárnutí pokožky
Náplní práce je také i velmi frekventovaná problematika stárnutí pokožky. Metodou chemického peelingu (použití koncentrovaných ovocných kyselin) je odstraňována nepravidelnosti pigmentace (pigmentové skvrny), vyhlazují se jemné povrchové vrásky a pomáháme oddálit předčasné projevy stárnutí pokožky.

Odstraňování patologických výrůstků na kůži
Odstraňujeme drobné stopkaté útvary, bradavice, popraskané žilky v obličeji různými metodami – tekutý dusík, termokauter, elektrokauter

Léčbu pohlavně přenosných nemoci
Diagnostikujeme a léčíme pohlavně přenosná onemocnění.

 Spektra péče

Chronické rány a defekty hojíme komplexně

fotogalerie

nahoru