3.9.2013

Centrum pro řešení kýly


Lékař:

MUDr. Pavol Zvanciger 

MUDr. Adam Nedvěd

569 472 505
pavol.zvanciger@onhb.cz
Sestra:


ORDINAČNÍ HODINY

Středa     8:00 – 10:15 hodin (pro objednané pacienty) - (složité, objemné a recidivující hernie)KDE NÁS NAJDETE

Budova č. 5. přízemí

centrum pro řešení kýly.jpg

NABÍZÍME

Kýla (hernie) je abnormální vysunutí či vyklenutí orgánu dutiny břišní (nejčastěji střeva) oslabenou nebo defektní částí stěny břišní, v tomto místě se jeví kýla jako elastické vyklenutí a způsobuje svým „nositelům“ větší či menší potíže. V mnoha případech ovlivňuje život pacienta výrazně negativně a ve svých důsledcích může vést ke komplikacím, které ohrožují pacienta na životě. /Jedná se o takzvané uskřinutí kýly a střevní neprůchodnost. /

Kýly patří k nejčastějším chirurgickým onemocněním, přičemž nejčastějším místem jejích výskytu je tříslo, následované pupkem. Poměrně časté a nepříjemné jsou ale i kýly vzniklé v jizvách po předchozích operacích. Kýly ale vznikají i na místech kde je nemůžeme vidět. Jsou to takzvané vnitřní kýly. Nejčastějším typem je pak takzvaná brániční kýla.

Různorodost kýl, odlišná struktura tkání a „pokročilost“ kýl u jednotlivých pacientů vedli ke vzniku různých operačních technik a přístupů, kterých cílem je jediné: Odstranit kýlu a tím i potíže pacienta a zajistit, aby nedošlo k opakování / recidivě/ kýly.

Vypro vlna.jpg

Za posledních 20 let pokročil vývoj v oblasti operačního řešení kýly směrem k technikám, u kterých se používají cizorodé materiály /síťky/ určené ke zpevnění oslabeného místa stěny břišní, a to jak při „otevřených“ operacích, tak především u operací prováděných laparoskopickým přístupem, kterému se vzhledem k minimálnímu operačnímu „poranění“ stěny břišní říká miniinvazivní. Výsledky těchto operačních zákroků jsou obecně lepší a procento recidiv je v průměru výrazně nižší.

Bohužel doposud ještě nebyla nalezena žádná univerzální operační metoda, která by byla současně  šetrná a neměla žádné komplikace, a která by vedla ke 100% výsledkům, tj. neměla by žádné recidivy. Žádný typ operace kýly není univerzálně použitelný u jakéhokoliv pacienta, jakéhokoliv věku a nemocnosti.

Na našem pracovišti provedeme ročně více než 400 operačních výkonů pro kýlu. Máme více než 15ti leté zkušenosti s operováním kýly laparoskopickým přístupem. V současné době provádíme plné spektrum laparoskopických operací kýl / tříselná kýla, brániční kýly, ventrální kýly, parastomální kýly/. Za neméně důležitou ale považujeme i „otevřenou“ operativu kýl.

Právě výběr vhodného přístupu k léčení Vaší kýly zakládá důvod k provozování naší kýlní poradny a ambulance, kde Vás rádi vyšetříme. Doporučíme Vám nejlepší další postup, eventuálně Vás přímo objednáme k operaci. Pokud si to situace, nebo Váš stav žádá, zajistíme Vám další potřebná vyšetření v naší nemocnici. Naše ambulance samozřejmě zajišťuje i pooperační péči. Pacienti jsou zváni ke kontrole a zhodnocení výsledku za 6 týdnů,  6 měsíců a 1 rok. V případě potřeby po náročnějších výkonech i delší dobu.

 

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg 

 

 

 

Plánek nemocnice

planek

Práva pacientů přeložená do znakového jazyka

naleznete zde

Zřizovatel

Krajský úřad Kraje Vysočina
Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Naleznete nás i na
facebook.gif 

 

Napsali o nás

 

Onkologická péče v Kraji Vysočina

více naleznete zde

Národní zdravotnický informační portál

Nemoc, prevence, životní situace

STOP násilí

http://stopnasili.cz/