18.11.2019

Porodnice

Porodnické oddělení sestává z oddělení šestinedělí a porodních sálů.

Porodní sál a stručné informace k porodu

Porodní sály se nachází v 6.patře hlavní budovy nemocnice a prošly celkovou rekonstrukcí v roce 2017. Náš personál si je dobře vědom široké škály potřeb rodiček. Poskytujeme péči v souladu s aktuálními trendy v porodnictví ve snaze zpříjemnit celý porodní děj při zachování vzájemného respektu, nejvyšší míry bezpečí a moderní péče o rodičku – Zásady při porodu.

K dispozici jsou čtyři zcela oddělené porodní pokoje, kde při zcela fyziologickém průběhu mohou proběhnout všechny doby porodní. Na každém pokoji je k dispozici manželská postel, porodní pomůcky, reproduktor hudby, klimatizace, sprcha a toaleta v samostatné koupelně. Hydromasážní vana je součástí jednoho z pokojů, na stejném pokoji je i vlastní porodnické křeslo.

Stále oblíbenější aromaterapie je mnoho let běžně praktikovanou součástí péče na našem porodním sále, provádí ji naše zkušené porodní asistentky v rámci všech dob porodních, vždy samozřejmě po domluvě s rodičkou.

Klyzma rodičkám doporučujeme, není však povinné.

Stanice šestinedělí se nachází ve 4. patře hlavní budovy nemocnice na společné chodbě s oddělením fyziologických novorozenců. Všechny pokoje šestinedělek jsou v režimu rooming – in (matka s novorozencem na jednom pokoji). K dispozici máme standartní dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízení společném pro dva pokoje, systém tzv.buněk a dva nadstandartní jednolůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením – více níže. Pooperační pokoje šestinedělek po císařském řezu jsou součástí oddělení.

Na oddělení šestinedělí je mimo standartní ošetřovatelskou, případně léčebnou péči kladen důraz na blízkost matky a novorozence, edukace v péči o novorozence a nácvik kojení.

Ocenění „Baby friendly hospital" - obdržela naše nemocnice již v roce 1998.

Osoba blízká

Na porodním sále je přítomnost partnera či jiné blízké osoby vítána, již považována za standart a tedy bezplatná. Režim oddělení povoluje přítomnost max.2 blízkých osob. Velmi doporučujeme návštěvu Předporodního kurzu vedeného našimi porodními asistentkami.

Předporodní kurz  - Nastávající rodiče se nejlépe seznámí s prostředím a personálem našeho oddělení na předporodním kurzu pořádaném našimi asistentkami. V programu kurzu je edukační seminář, prohlídka porodních sálů, prostor pro individuální dotazy. Kurzy probíhají 1x za 14 dnů. Cena kurzu: 300,- Kč /pár při délce kurzu délka cca 2,5 hod. Bližší informace získáte na tel. 569 472 397. Absolvování kurzu je doporučené, nikoliv podmínkou.

Nabízíme též individuální konzultace s lékařem a porodní asistentkou před porodem - více ZDE

Co s sebou do porodnice - více ZDE

Prohlídka porodních sálů
Prohlídka porodních sálů a šestinedělí je možná po předchozí domluvě na telefonu 569 472 397.

Ambulantní CTG
V prenatální poradně (ambulanci porodního sálu) se na doporučení privátních gynekologů provádí denně ( mimo středy) v dopoledních hodinách ambulantně CTG ( monitorování akce srdeční, pohybů plodu, kontrakcí dělohy)

Na plánovaná ambulantní CTG je nutno se objednávat na telefonním čísle 569 472 197 (ambulance porodního sálu) do 12.hodiny, poté 569 472 397 (sesterna porodního sálu). Těhotné pacientky odeslané téhož dne od svého lékaře či pacientky se změnou stavu jsou samozřejmě vyšetřeny bez objednání. Pokud se nelze dovolat, prosíme o trpělivost vzhledem k vytížení personálu.

Porodní pomůcky
Během porodu jsou Vám k dispozici relaxační pomůcky – hydromasážní vana, porodní židlička, lůžko, madla, masážní válečky, aromaterapie, hudba dle vlastního výběru.
Vedle přirozených metod zmírnění bolesti Vám můžeme nabídnout:
Inhalační analgetikum  – směs medicinálních plynů k potlačení bolestivých vjemů. K použití během první i druhé doby porodní, výhodou je rychlý nástup účinku a rychlé odeznění, je neinvazivní a jeho aplikaci může indikovat i porodní asistentka bez lékaře (nadstandartní služba – cena 700,-kč pro první i druhou dobu porodní).

Máme zavedeno použití inhalačního analgetika na žádost rodiček při poporodním ošetření – jako doplněk k lokální či regionální analgezii, je-li takové přání rodičky (400,-kč).

Epidurální analgezie –spočívá v zavedení místního anestetika do páteřního kanálu zevnitř od tvrdé pleny.Velmi efektivně působ proti bolestivému vjemu děložních kontrakcí. Je nejen metodou úlevy od bolesti, ale v jistých indikacích též metodou léčebnou. Aplikaci epidurální analgezie indikuje porodník ve spolupráci s lékařem anesteziologem. Cena 1600,-kč

TAP blok – metoda úlevy od bolesti po císařském řezu, aplikuje lékař ARO po dohodě s rodičkou na dospávacím pokoji či na operačním sále. Spočívá v aplikaci znecitlivující látky tenkou jehlou mezi vrstvy břišních svalů pod ultrazvukovou navigací. Metoda výrazně snižuje bolestivost operační rány prvních 24 hodin, čímž je snížena i potřebnost dalších analgetik. Rodičkami i lékaři je TAP blok velmi oblíbený a v naší nemocnici bezplatný.

Nadstandardní pokoje - Oddělení šestinedělí disponuje dvěma nadstandardními pokoji. Nadstandardní pokoje jsou v systému rooming – in a jeho rezervaci lze domluvit v den porodu, vždy s přihlédnutím k aktuální obsazenosti. Rodičky oceňují zejména možnou přítomnost rodinného příslušníka během celé hospitalizace. Pokoje mají vlastní sociální zázemí, k dispozici je zde televize, rádio, rozkládací křeslo – přistýlka, telefon, chladnička). Cena 400,-kč/noc

Porod do vodyporod do vody je na našem pracovišti vyhrazen vedení primářem oddělení. Je tedy možný po domluvě a splnění podmínek...více odkaz (použila bych současný odkaz porod do vody.

Lotosový porod - z hygienických důvodů a z důvodu zvýšeného rizika infekce není možná hospitalizace v rámci oddělení.

Ambulantní porod – ambulantní porod nepatří do standartních postupů naší porodnice.Přijíždí li rodička s představou ambulantního porodu, vždy se postupuje dle aktuálního zdravotního stavu v součinnosti s pediatrií.

PROVOZ ODDĚLENÍ - Porodnice

Vizity

· denně lékařská (7:00-7:30)

· pondělí a čtvrtek dopoledne - primářská

· Návštěvní hodiny - každý den do 20:00 – po domluvě s personálem lze vyhovět mimo oficiální návštěvní hodiny.Z hygienicko-epidemiologických zásad nenoste, prosíme , na oddělení květiny.Používání mobilních telefonů je dovoleno.

Zde je možné stáhnout si formulář Prohlášení rodičů o jménu (popř. jménech) dítěte. Tento formulář však můžete vyplnit i na místě.

Doba pobytu po porodu
Průměrná doba hospitalizace na porodnici - po spontánním porodu 3 dny, po císařském řezu - 5 dní. Přihlížíme vždy k individuálnímu stavu každé rodičky.

Informace - koronavirus

 

 

Projekt IROP

 

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg