9.7.2014

Potratová pilulka - způsob umělého přerušení těhotenství

Gynekologicko-porodnické oddělení naší nemocnice nabízí pacientkám jako variantu umělého přerušení těhotenství potratovou pilulku."Tato varianta interupce je šetrnější než chirurgický zákrok, " sdělil primář oddělení MUDr. Pavel Antonín.

Farmakologickou metodu ukončení těhotenství hradí pacientka částkou 3 500 korun. Potratová pilulka umožňuje ženám ukončit nechtěné těhotenství bez chirurgického zákroku. Farmakologický potrat může být proveden do 49. dne těhotenství. Žena nejprve dostane účinnou látku mifepristonum, která zamezí výživě těhotenské tkáně včetně embrya. Pilulka je podána lékaři v nemocnici, žena zůstává 1 až 2 hodiny pod dohledem zdravotníků z důvodu možné alergické reakce či nevolnosti. Pokud se neobjeví komplikace, může odejít. Vrací se za 48 hodin, kdy se podá druhá dávka. Třetí návštěva se uskuteční za dva týdny, kdy lékař zkontroluje zdravotní stav pacientky a ukončení těhotenství.

V případě farmakologické metody je uváděna možnost selhání - a to v 1,3 - 7,5 % případů. Pacientce bude v těchto případech nabídnuto umělé přerušení těhotenství chirurgickou cestou. Interupci může žena v ČR podstoupit do 12. týdne těhotenství, ze zdravotních důvodů i později, miniinterupci do 8. týdne.

V případě zájmu prosím kontaktujte naši příjmovou gynekologickou ambulanci na tel. čísle: 569 472 396.

-tm- , petra.cerno@onhb.cz

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg