6.11.2006

AKCE NA PROPAGACI KOJENÍ

13.9.2006 proběhla v kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě zajímavá  nazvaná "Řetěz". Je to opravdu řetěz akcí na podporu kojení v naší republice. Uskutečnil se s odstupem po celosvětovém týdnu kojení, kerý byl 1.-7.8.2006. Na různých místech se uskutečnily besedy na téma kojení, dny otevřených dveří porodnice, módní přehlídka.
Mateřské centrum Zvoneček ve spolupráci s dětským odděleným nemocnice připravilo výstavu fotografií s tématem kojení. Autorkami fotografií jsou maminky samy. Akce byla zaměřená nejen na kojení, ale na celou rodinu. Matky (i otcové) měli možnost si prohlédnout pomůcky na podporu laktace, masážní oleje, novinky v péči o dítě - nové druhy plen apod. Z fotografií kojících maminek dýchala pohoda s dítětem, obrázky přesvědčovaly, že kojení a miminkovství je přes všechny trable radost. Celý den probíhal kvalitní program sestavený z přednášek na téma zdravé péče o kojence. V přestávkách žáci hotelové školy opakovaně míchali nealko nápoje pro těhotné a kojící ženy. Celý den se maminky i babičky mohli zeptat ve stánku dětského oddělení "poradna pro kojící maminky"  laktačních poradců na problematiku související s kojením, správnou výživou a přirozenou péčí o dítě.
I naše porodnické oddělení se účastnilo výstavy svým panelem, na kterém jsme pomocí fotografií z prostředí porodních sálů chtěli ukázat tatínky u porodu a zároveň pozvat budoucí rodiče na prohlídku naší porodnice nebo na kurzy předporodní přípravy.

fotogalerie článek v havlíčkobrodkém deníku Vysočina

 

zpět

Info - koronavirus

 

Projekty IROP

 

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg