25.9.2006

ZDRAVOTNÍ KLAUNI NA DĚTSKÉM ODDĚLENÍ

Dětské oddělení nemocnice má to velké štěstí, že patří mezi 32 nemocnic , kam 2x ročně již od roku 1999 zajíždí se svým programem Zdravotní klaun, který přináší do nemocnic smích a radost hospitalizovaným dětem.

Zdravotní klauni jsou profesionální umělci, školení pro práci v nemocničním prostředí. V současnosti jsou profesionální zdravotní klauni považováni za účinnou součást léčebného procesu na dětských odděleních.

Koncept „léčby humorem“ přinesl do České republiky Američan Gary Edwards a první nemocnice začal navštěvovat v roce 1998. Naše dětské oddělení mělo to štěstí, že bylo s panem Edwardsem zkontaktováno a byla tak zahájena již několikaletá spolupráce. Zpočátku jezdil pan Edwards po nemocnicích sám a po několik let projekt financoval z vlastních úspor. V roce 2001 vzniklo Občanské sdružení Zdravotní klaun, které v současné době zaměstnává celou řadu lidí zapálených pro myšlenku „léčby humorem“.

Na návštěvu za dětmi chodí vždy sehraná klaunská dvojice. Pro každého vymyslí překvapení, které pomůže dětem zapomenout na bolest, úzkost, strach nebo je pro ně zpestřením nemocniční nudy.

Programy zdravotních klaunů jsou pro nemocnice zdarma. Všechny náklady jsou hrazeny z finančních darů firemních i individuálních dárců.

Zdravotní klaun je již třetím rokem také partnerem Nadace Eurotel  v jejím projektu s názvem Linka domů. Dvakrát ročně, v červnu a v prosinci přináší do 32 českých a moravských nemocnice, tedy i na naše oddělení, projekt Linka domů. Prostřednictvím darovaných mobilních telefonů mohou děti kdykoliv zdarma zavolat svým rodičům, blízkým nebo kamarádům. Při předávání GO kupónů na dobíjení telefonů si zdravotní klauni vždy připravují pro děti speciální překvapení.

V letošním roce máme před sebou ještě jednu návštěvu zdravotních klaunů. Moc se na ni těšíme a pokud náhodou zdravotního klauna v nemocnici potkáte, přijďte s ním i s dětmi na chvíli posedět na 5. patro před dětské oddělení. Zdravotní klaun i Vám jistě vykouzlí úsměv na tváři.

Pokud vás aktivity občanského sdružení Zdravotní klaun zaujmou, pomozte i vy zlepšit psychiku dětí v nemocnicích pomocí humoru a smíchu a přispějte na návštěvu zdravotních klaunů v nemocnici. Stačí odeslat sms ve tvaru DMS KLAUN na číslo 87777. Cena DMS je 30,- Kč a občanské sdružení Zdravotní klaun obdrží částku 27,- Kč.

Více informací naleznete na www.zdravotni-klaun.cz

 


zpět

Info - koronavirus

 

Projekty IROP

 

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg