6.11.2014

Dialyzovaní pacienti vyrazili na rekreaci

Pacienti v chronickém dialyzačním programu jsou nuceni pravidelně dojíždět do dialyzačního střediska k hemodialýzám. Jsou závislí na přístroji a případné pomoci zdravotnického personálu.  Pro každého tak samozřejmá věc jako je rekreace, je pro ně spojena s mnoha problémy. Proto sestry z dialyzačního střediska naší nemocnice každoročně pořádají pro své pacienty rekondiční pobyty, kde mají možnost načerpat nové síly, předat si navzájem své zkušenosti s léčbou, odpočinou si a zrelaxovat. Přitom mají "svoje sestřičky" stále při sobě a nablízku potřebnou pomoc zdravotníků.

Letošní rekondiční pobyt se uskutečnil v malebném městečku Bystré na konci září. "Pobytu se zúčastnilo celkem dvacet rekreantů z řad dialyzovaných a transplantovaných pacientů a jejich blízkých. Hemodialýza byla zajištěna v nedalekém Novém Městě na Moravě. V Hotelu Bystré byl všem k dispozici bazén s mořskou vodou, vířivka, sauna a služby fyzioterapeutky z rehabilitačního oddělení, která prováděla masáže,  rehabilitační cvičení a relaxace, " prozradila o náplni rekreace vrchní sestra oddělení Ilona Pilařová.

Na každé odpoledne připravily sestry pro své pacienty také zajímavý výlet – hrad Svojanov, Litomyšl, prohlídka města Bystré s průvodcem. Na autobusovou dopravu pro pacienty přispěla finančním darem firma GML. Děkujeme!

Dialyzovaní pacienti musí docházet na dialyzační ošetření obvykle třikrát týdně, přičemž jedno ošetření trvá i několik hodin. Jsou tedy fakticky vázáni jen na okolí svého bydliště a okolí místního dialyzačního střediska. Možnost vycestovat jim tedy nabízí skvělou příležitost, jak se vymanit ze stereotypu a bez obav se v klidu zrekreovat.

Info - koronavirus

 

Projekty IROP

 

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg