11.9.2014

12 cviků, které Vám pomohou s bolestmi zad

Od roku 2011, kdy personál oddělení prošel specializovaným školením, je v nabídce fyzioterapie a procedur našeho rehabilitačního oddělení i využití SM systému. Název znamená spirální stabilizaci páteře a mobilizaci podle rehabilitačního lékaře MUDr. Richarda Smíška. Ten také vyškolil naše fyzioterapeuty.

Principem metody je spirální stabilizace páteře svalovými řetězci, hlavně šikmými břišními svaly, při přirozeném pohybu, při chůzi, běhu, skoku. Spirální svalové řetězce stahují oblast pasu a současně vytvářejí v těle sílu, která působí směrem nahoru, tedy  jakoby vytahují páteř směrem vzhůru a odlehčují tlak na obratle, ploténky a snižují napětí svalů kolem páteře.

"Jde o sestavu 12 cviků, které se provádějí převážně vstoje pomocí pružného lana. Při nácviku je potřeba dohled fyzioterapeuta, aby se cviky prováděly správně, to znamená, aby se zapojovaly správné svaly," sdělila vedoucí fyzioterapeutka Jana Kuttelwascherová.

Po zvládnutí sestavy stačí 10 minut a máme na celý den odcvičeno! SM systém je vhodný pro všechny věkové kategorie, pro sportovce i nesportovce k prevenci, ale i léčení chronických bolestí zad, u sportovců je vhodné přidat sestavu k vyvážení jednostranného zatěžování před a po tréninku. Dle zkušeností našich rehabilitačních pracovníků tento systém cvičení zlepšuje výkonnost a snižuje svalovou únavu. Jedinou nutnou pomůckou je pružné lano, které lze zakoupit na našem oddělení.

" Dobře zacvičení pacienti, kterým tato metodika pomůže se nám na rehabilitaci nevrací a sami si toto cvičení provádí doma.Kdo chce cvičit a provádí toto cvičení správně tak má i výsledky v podobě úlevy od bolesti a posílení svalového korzetu páteře," dodala vrchní sestra oddělení.

Pacienti, kteří by chtěli využít SM systému pro zlepšení svých zdravotních problému se mohou objednat do naší rehabilitační ambulance elektronicky  přes systém

nebo se domluvit na tel. čísle 569 472 342.

Podrobnější informace o tomto cvičení najdete také na webových stránkách www.smsystem.cz

petra.cerno@onhb.cz, tel. 569472201

Info - koronavirus

 

Projekty IROP

 

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg