2.9.2014

Muzikanti přispěli na léčbu nedonošených dětí

Svatební salón Madona v Havlíčkově Brodě se rozhodl věnovat výtěžek z Módní přehlídky svatebních šatů našemu dětskému oddělení. Přehlídka se uskutečnila v rámci farmářských trhů na náměstí v Havlíčkově Brodě a výtěžek činil 2220,- Kč.

Večer se pak rozezvučel sál chotěbořské Sokolovny. Muzikanti se rozhodli věnovat výtěžek 30. 000,- Kč z již 8. ročníku Memoriálu Jardy Mrkvičky tentokrát na léčbu nedonošených dětí, které se narodí v naší nemocnici." Péče a léčba předčasně narozených miminek je velice nákladná. Každoročně přitom dětiček s nízkou porodní vahou přibývá, " sdělila MUDr. Magdalena Chvílová-Weberová, vedoucí stanice intermediární péče o novorozence.

Memoriál Jardy Mrkvičky je jedinečnou hudební akcí s neuvěřitelnou atmosférou. „Výtěžek ze vstupného a finanční  příspěvky kapel jsme v předchozích letech věnovali onkologickým pacientů. Vybralo se za tu dobu 100 tisíc korun.Tentokrát jsme se rozhodli podpořit oddělení pro nedonošená miminka,“ informoval za pořadatele Zbyněk Mrkvička.

Návštěvníci si zatančili a zazpívali s kapelami Bengál, Fuga, Mrkevband, Liquid Face, New Titan a The Backroad Deals. Všichni účinkující vystoupili bez nároku na honorář.„Atmosféra byla skvělá a doufám, že se všichni dobře bavili,“ dodal Zbyněk Mrkvička, frontman skupiny New Titan a zároveň bratr zemřelého muzikanta, na jehož počet celá akce vznikla.

Věnované peníze nám dlouhodobě pomáhaly zvyšovat komfort péče o onkologické pacienty. Zakoupili jsme například moderní polohovací lůžko a infuzní pumpy, které se  využívají na onkologickém stacionáři při podávání chemoterapie.Letošní výtěžek se pořadatelé rozhodli věnovat malým nedonošenečkům, kteří mají těžký start do života a potřebují speciální péči našich lékařů a sester. Každoročně je na stanici intermediární péče hospitalizováno kolem 250 miminek. Většinou jsou zde hospitalizována i s maminkou, abychom tak umožnili matkám nepřetržitý kontakt s miminkem, i když třeba musí být umístěno v inkubátoru. Je pro nás důležité, aby maminky mohly být se svými dětmi od úplného prvopočátku a nedošlo k jejich odloučení.

Děkujeme, že spolu s námi pomáháte malinkým "dětem do dlaně".

Petra Černo, tisková mluvčí NHB, petra.cerno@onhb.cz, 569 472 201.

Info - koronavirus

 

Projekty IROP

 

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg