1.9.2014

Neurologie oslavila 60-té výročí

Den otevřených dveří pro širokou veřejnost přichystalo neurologické oddělení na 5.září 2014. Od 10:00 do 12:00 hod. měli zájemci možnost prohlédnout si lůžkovou část odddělení i zázemí odborných ambulancí. V nabídce byla také konzultace s lékařem ohledně problematiky neurologického onemocnění, šíření prevence a informací o příznacích a léčbě CMP / cévní mozkové příhody/. Zájemci si dále mohli nechat změřit TK, zhodnotit BMI, glykémii nebo konzultovat své stravovací návyky s nutričním terapeutem.

Současný personál oddělení pozval při této příležitosti bývalé zaměstnance oddělení, aby se přišli podívat, kam se ubírá moderní neurologie, jaké nové metody a vyšetření se při diagnostice a léčbě neurologických onemocnění využívají a jak se vylepšuje prostředí a komfort na oddělení, které prošlo v roce 2010 modernizací v rámci rekonstrukce celého interního pavilonu. viz.http://www.onhb.cz/article.asp?nArticleID=828&nLanguageID=1 .

Neurologické oddělení také neustále rozšiřuje nabídku svých služeb a  vyšetření. Nadstandardní pokoj pro pacienty je již samozřejmostí. V posledních letech se otevřely nové ambulance - Ambulance bolesti zad / vertebrogenní ambulance/ a Ambulance pro vyšetření evokovaných potenciálů /EP/. Ve spolupráci s rehabilitačním oddělením se rozšířily například možnosti fyzioterapie a ergotarepie pro neurologické pacienty.

Neurologické oddělení má v současnosti k dispozici 24 lůžek. Počet hospitalizovaných pacientů ročně překročí číslo 1 000, přičemž průměrná ošetřovací doba je 5,5 dne. Počet ambulantně ošetřených pacientů se pohybuje kolem 16 700 za rok. Historie oddělení se píše od roku 1954 a více o ní se dozvíte v Almanachu ke 110. výročí NHB ZDE. Neurologické oddělení vedl od roku 1996 primář MUDr. Jaroslav Říman, jehož 1.9.2014 vystřídala na tomto postu MUDr. Renata Králová. Vrchní sestrou je Bc. Jitka Lišková.

Děkujeme, že jste přišli. 

petra.cerno@onhb.cz, tel. 569 472 201

Info - koronavirus

 

Projekty IROP

 

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg