11.8.2014

Nový přístroj a nový pokoj pro maminky

Nový přístroj - odsávačku mléka - získalo dětské oddělení od Měšťanského pivovaru Havlíčkův Brod, a.s.. V úterý 19.8. ji maminkám k užívání předala herečka Markéta Hrubešová. Poděkování patří také firmě Medela, která nám umožnila zvýhodněný nákup odsávačky. Více na www.medela.cz.

Měšťanský pivovar je dlouhodobým sponzorem našeho dětského oddělení. „Filozofií naší společnosti je vynakládat finanční prostředky smysluplně a vracet je především do regionu, ve kterém má pivovar Rebel nejsilnější pozici. Podpora dětského oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod se prostřednictvím darů stává tradicí a bude nám velkým potěšením v ní i nadále pokračovat. Velice si vážíme péče, kterou personál nemocnice věnuje dětem, a rádi bychom i jim společně s Markétou Hrubešovou poděkovali malým dárkem,“ sdělil za pivovar vedoucí prodeje Petr Sysel. 

Moderní odsávačku mléka pro jednotku intermediární péče o novorozence zakoupil již v loňském roce, letos je určena pro stanici kojenců. Jde o vysoce moderní přístroj - odsávačku Symphony, která výborně stimuluje tvorbu mléka, dokáže zlepšit kojení a dovede napodobit biologické sání novorozence. "Symphony® je první elektrická odsávačka s dvoufázovým odsáváním mateřského mléka, které věrně napodobuje sací rytmus kojence. Počáteční rychlý rytmus sání, který stimuluje vylučování mléka, přechází do pomalejšího hlubšího sání. Symphony® umožňuje automatické a manuální přepínání mezi fázemi odsávání, nastavení vakua podle potřeb maminky. Je ideální pro použití v nemocničním prostředí," charakterizoval přístroj vedoucí technik zdravotnických přístrojů Ing. Adam Fila.

Odsávačka bude sloužit na stanici kojenců maminkám, které mají problém s kojením a budou hospitalizovány na novém pokoji. "Nově na naší stanici vznikl pokoj pro kojící maminky. Hospitalizovány zde budou matky s kojenci, u nichž vznikne nějaký problém při kojení a budou potřebovat naši pomoc. Jde o rozšíření služeb kojícím maminkám," sdělila staniční sestra dětského oddělení Marcela Žáčková.Pokoj je určen pro krátkodobou hospitalizaci. 

Naše nemocnice dlouhodobě podporuje kojení. K dispozici u nás maminky mají Poradnu pro kojící matky, Horkou linku pomoci kojícím, příručky, pomůcky a nyní i speciální pokoj pro kojící matky při hospitalizaci. Kojenecké období je dle odborníků nejsenzitivnějším obdobím, kvalita a množství stravy ovlivňuje růst a vývoj dítěte a má úzký vztah k vývinu případných budoucích onemocnění. Mateřské mléko je svým složením a vlastnostmi jedinečné pro výživu novorozenců a kojenců do ukončeného 6. měsíce života, potom s ostatní stravou až do 1.-2. roků života. Kojení je proto velice důležitou součástí v průběhu prvních měsíců života miminka a zároveň nenahraditelná forma sociální interakce matky a dítěte. Kojení má tedy význam z hlediska výživového, fyziologického, imunologického i psychologického. Více zde http://www.onhb.cz/Data/files/Informace/prirucka%20weberova.pdf

Výhody odsávačky :

  • dvoufázové odsávání rozdělené na stimulační a vlastní fázi odsávání
  • manuální nebo automatické přepínání mezi fázemi odsávání
  • možnost nastavení vakua dle potřeb maminky
  • vhodné pro časté a dlouhodobé odsávání v nemocnici i doma
  • vysoká účinnost v přirozeném a efektivním odsávání během krátké doby
  • systém dvou na sobě nezávislých membrán umožňuje snadné přepnutí z jednoduchého odsávání (1 prs) na dvojité odsávání (současné odsávání z obou prsů) bez ztráty vakua
  • jednoduché ovládání s možností regulace rychlosti a intenzity odsávání se zobrazením na displeji

Nemocnice Havlíčkův Brod,p.o. děkuje Měšťanskému pivovaru Havlíčkův Brod, a.s. za trvalou a dlouhodobou podporu našeho dětského oddělení!!!

http://www.hbrebel.cz/o-pivovaru/neprehlednete/193-rebelka

Kontakt: petra.cerno@onhb.cz, tel. 604475082

Info - koronavirus

 

Projekty IROP

 

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg