25.6.2014

Také Dobrotety donesly dárky pro miminka

Dobré Tety z Havlíčkova Brodu /Dobrotety/ přinesly ve čtvrtek 26. června mnoho dárků pro nedonošená miminka na novorozenecké JIP. Kromě tří monitorů dechu Babysense, na které přispěla také firma ATOS Havlíčkův Brod, získala stanice intermediární péče dále oblečení pro miminka, dečky, zavinovačky a potřebné věcičky pro miminka s nízkou porodní vahou. Dárky z rukou Mgr. Aleny Rázlové a její dcery Elenky převzala MUDr. Magdalena Chvílová-Weberová a staniční sestra JIP p. Jana Blažková.

Dalším sružením, které dlouhodobě podporuje naši novorozeneckou JIP jsou ženy z organizace Nedoklubko. Mámy pro mámy je projekt, který znamená podporu, vzpomínku v době strachu o nemocné nebo nedonošené dítě. Jedná se o projekt rodičovské organizace Nedoklubko, která v rámci celé republiky působí jako podpora pro rodiče, kteří jsou zaskočeni předčasným porodem nebo nemocí novorozence.
Kromě vydávání informačních a edukačních materiálů, "horké linky" psychopodpory a laické podpory, webových stránek, atd. - běží projekt, který znamená dáreček a vzpomínku pro mámu, která má strach o své nemocné či nedonošené novorozené miminko. Dáreček s malým příběhem, nebo přáním zdraví je poslanou nadějí od maminek / babiček/, které v podobné situaci byly pár měsíců nebo desetiletí zpět. Dobrovolníci - maminky, babičky i děti – přinášejí na novorozenecké JIPky dárky i cenné potřebné doplňky vybavení pro komfort miminek.

Návštěva dobrovolníků z Nedoklubka paní Aleny Jelínkové a její dcerky Štěpánky je návštěvou opakovanou. V podvečer 12.6. 2014 přinesly desítky balíčků s ručně pletenými čepičkami, kabátky, hračkami a malými pozornostmi od jiných maminek. Mámy darovaly i stále nedostatkové zavinovačky pro miminka do postýlek. Většina dárků byla z mateřského centra Cipísek v Humpolci a od maminek z Velké Losenice. Mnoho balíčků pochází i od maminky Aleny Jelínkové, která před 15-ti lety sama pečovala o velmi nezralé 1500 g vážicí "miminko do dlaně" – dnes je to velká slečna Štěpánka, která s mámou dárky chystá a 2x za rok přiváží na brodskou JIP pro novorozence.

Takový malinký dáreček a pár laskavých slov je podporou pro vystrašenou mámu, pohlazením a velkým přáním odvahy a naděje pro budoucí zdraví nemocných miminek.

DĚKUJEME!

petra.cerno@onhb.cz, tel. 569 472 201

Info - koronavirus

 

Projekty IROP

 

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg