12.5.2014

Rodí se více miminek!!!

Statistiky porodů v Nemocnici Havlíčkův Brod, p.o. jsou v tomto roce velice příznivé. Přesto, že jsme v dubnu malovali porodní sály a lůžkové oddělení a provoz byl po tři dny značně omezen, zaznamenali jsme v měsíci dubnu 119 porodů. Od začátku roku 2014 do konce dubna se tedy u nás narodilo 435 dětí při 430 porodech (máme už 5x dvojčátka). V porovnání s loňským rokem se narodilo letos o 40 dětí více. / K 30.4. 2013 se u nás uskutečnilo 390 porodů, k 30.4.2014 430 porodů./ Narodilo se 223 chlapců a 212 dívek.

O dvacet příjmů více však také zaznamenala stanice intermediární péče o novorozence dětského oddělení pod vedením MUDr. Magdaleny Chvílové- Weberové: "Naše stanice přijala o dvacet miminek více než v roce 2013, tedy již 107 od začátku roku, které měly nějaké zdravotní problémy a potřebovaly specializovanou péči," okomentovala situaci lékařka. Na JIP pro novorozence jsou hospitalizována miminka s nízkou porodní váhou a novorozenci, kteří potřebují zvýšenou péči a lékařský dohled. Aktuálně naše stanice intermediární péče o novorozence je jako jediná v kraji Vysočina držitelem statusu perinatologického centra II. typu.

Maminky si pomáhají navzájem!

Oddělení i porodní sály jsou nově vymalovány, stále je modernizujeme a snažíme se vybavit dle potřeb a přání rodiček. "Díky sponzorským darům od maminek jsme měli možnost nakoupit na oddělení šestinedělí potřebné a maminkami hodně žádané pomůcky, jako jsou kojící polštáře využívané nejen k různým způsobům a metodám kojení, ale také k relaxacím a zaujímání různých úlevových poloh po porodu," sdělila vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení NHB Martina Horáčková. V současné době máme 5 těchto polštářů a cena jednoho je 858 Kč. Další žádanou a velice využívanou je antidekubitní podložka - polštář, který maminky používají pro zlepšení komfortu sezení po epiziotomiích a porodních poraněních. Oddělení disponuje 15 polštáři. Maminkám děkujeme za finanční podporu a za pomoc při rozšiřování našich služeb a zvyšování komfortu pro rodičky.

Petra.cerno@onhb.cz, tisková mluvčí NHB

 

Info - koronavirus

 

Projekty IROP

 

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg