5.5.2014

Nově otevřena ambulance EP (evokovaných potenciálů)

Evokované potenciály slouží k vyšetření nervových drah. V nově otevřené ambulanci se Vám bude věnovat specialista na tuto oblast - MUDr. Radka Mišurová. Ambulance funguje od 5.5.2014 každé pondělí a čtvrtek od 10.30 do 14.00 hod.

Ambulance disponuje vysoce moderním přístrojem na vyšetření nervových drah.

Na našem pracovišti jsme schopni vyšetřit nervové dráhy:

· zrakového systému (VEP = visual evoked potentials),

· sluchového systému, který prochází mozkovým kmenem (BAEP = brainstem auditory evoked potentials),

· drahy vedoucích citlivost z horních i dolních končetin (SEP = somatosensory evoked potentials) .

Princip vyšetření:

Při vyšetření registrujeme odpovědi mozku na podráždění senzorických orgánů. Tyto odpovědi je možno snímat z povrchu hlavy speciálními elektrodami. Diagnostický přístroj jednotlivé signály několikanásobně zesílí a zpracuje do výsledné křivky. Tvar a charakter křivky se odvíjí od aktuální aktivity mozku. Podněty z vnějšího prostředí vyvolávají odpovídající mozkovou aktivitu. Princip vyšetření spočívá ve změření rychlosti vedení vzruchů v jednotlivých nervových drahách, sledování amplitudy a tvaru křivky - odpovědi.

Vyšetření se provádí pomocí moderního přístroje s několika elektrodami, které jsou dráty spojeny s vyhodnocovacím zařízením. Podněty z vnějšího prostředí zajišťují dle typu vyšetření: obrazovka (VEP), sluchátka s přehrávačem (BAEP), speciální elektrody atd. Vyšetření je zcela bezbolestné!

K čemu vyšetření slouží:

Vyšetření dokáže stanovit rychlost průběhu nervových signálů nervovými drahami. Samo o sobě nedokáže stanovit diagnózu. Jeho výsledek však důležitou měrou přispívá k odhalení charakteru a příčiny onemocnění nervového systému. Využívá se při podezření na postižení zrakové, sluchové nebo somatosenzorické nervové dráhy. Velmi často pak k diagnostice demyelinizačních onemocnění (např. roztroušené sklerózy), neurinom statoakustiku, mozkových příhod a poškození nervů, atd... Vyšetření EP se zpravidla provádí na doporučení neurologa, lékaře ORL nebo očního lékaře.

K vyšetření je třeba se objednat na telefoním čísle: 569 472 371

Příprava na vyšetření:

Z důvodu připevňování elektrod na hlavu není vhodné si před vyšetřením lakovat vlasy. Vyšetření je zcela bezbolestné a nezatěžující.

Info - koronavirus

 

Projekty IROP

 

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg