6.1.2014

Lékařky získaly Syllabovu plaketu

Na konci loňského roku se dostalo ocenění za péči o diabetiky hned dvěma lékařkám brodské nemocnice. Nejvyšší ocenění od Svazu diabetiků ČR získala MUDr.Mgr. Sylvie Špitálníková, Ph.D. z oddělení nukleární medicíny a MUDr. Eva Pěkná z interního oddělení. Obě lékařky vyznamenání převzaly osobně na konci listopadu v Brožíkově síni na Staroměstské radnici v Praze. Ocenění bylo uděleno za dlouhodobý přínos a práci pro diabetiky.

MUDr. Špitálníková při přebírání Syllabovy plakety

„Jsem ráda, že pacienti sdružení ve Svazu diabetiků, zhodnotili tímto způsobem moji práci. Syllabovy plakety si moc vážím. Těší mne, když mohu pomáhat lidem, kteří moji pomoc potřebují a oceňují. Snažím se o osvětu a edukační činnost pro co nejširší skupiny diabetiků. Naučit pacienty rozumět jejich onemocnění je jedinou možnou cestou, jak cukrovku úspěšně léčit,“ sdělila MUDr. Špitálníková. Stejné nadšení sdílí i její služebně starší kolegyně MUDr. Eva Pěkná: „Jde o nejvyšší ocenění, kterým Svaz diabetiků ČR disponuje. Velmi si jej vážím. Pro diabetiky našeho okresu se snažím pracovat a spolupracovat celou dobu, co se věnuji diabetologii, což je zhruba 20 let. Tato činnost mě obohacuje  o  pohled na cukrovku tzv. z druhé strany, o nová osobní setkání a kontakty  i  o radost  ze společné práce a z  úspěchů společných akcí. Je to pro mě čest i zpětná vazba, že  i jiní jsou názoru, že  takto vynaložený čas a práce má smysl.“

MUDr. Eva Pěkná pracuje v nemocnici od roku 1986 jako lékařka interního oddělení. Již více jak 10 let vede specializovanou diabetologickou ambulanci v NHB. Medicínu vystudovala na Univerzitě Karlově v Praze a má atestaci v oboru interna a diabetologie. Je autorkou videoinstruktáží pro diabetické pacienty, které naleznete ZDE. Dlouhodobě se zasazuje o pořádání akcí pro diabetiky jako je Den diabetu.

MUDr. Mgr. Sylvie Špitálníková, Ph.D. vystudovala farmaceutickou a po té i lékařskou fakultu Univerzity Karlovy. „Již v době, kdy jsem pracovala jako asistentka na katedře lékařské chemie a biochemie lékařské fakulty UK, mne zaujala diabetologie a účastnila jsem se výzkumné práce v tomto oboru,“ sdělila o svých začátcích v diabetologii. Od roku 2001 pracovala spolu s MUDr. Evou Pěknou v diabetologické ambulanci interního oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod. „Díky paní doktorce Pěkné jsem získala cenné zkušenosti s praktickou diabetologií a edukační činností,“ dodala. Od roku 2009 pečuje o diabetiky, ale také o další endokrinologické pacienty v Diabetologické, endokrinologické a interní ambulanci v Chrudimi. Jejím mateřským pracovištěm je však Nemocnici Havlíčkův Brod, kde pracuje v endokrinologické ambulanci Oddělení nukleární medicíny.

Mgr. Petra Černo, tisková mluvčí, petra.cerno@onhb.cz

Info - koronavirus

 

Projekty IROP

 

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg