14.11.2012

Otevřeli jsme babybox

Dne 13.11.2012 byl za přítomnosti hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka a předsedy Senátu Milana Štěcha otevřen v Nemocnici Havlíčkův Brod p.o. nový BABYBOX, v pořadí čtvrtý na Vysočině.

Otevřeli jsme babybox

******

Otevřeli jsme babybox

„I kdyby bylo jen jedno dítě, kterému babybox pomůže, pak je ho zřízení má smysl,“ řekl na slavnostním otevírání hejtman MUDr. Jiří Běhounek.

Babybox se nachází v hlavní budově nemocnice – traumatologický trakt. Je umístěn zvenku této budovy, v místě, které po otevření Emergency bude skýtat soukromí, anonymitu a splňuje tak námi požadované podmínky na umístění babyboxu. Babybox byl nainstalován 2. listopadu a od té doby probíhal zkušební provoz a proškolení personálu. Maximálně jsme vyšli vstříc sdružení Babybox pro odložené děti – Statim, o.s. zastupovanou p. Ludvíkem Hessem a babybox jsme otevřeli i přesto, že dosud nebyla zprovozněna budova Emergency a museli jsme překonat několik provozních překážek.

Do této doby naše nemocnice v problematice žen v tísni úzce spolupracovala s OSPOD Havlíčkův Brod a s Charitním domem pro matky s dětmi. Za dobu jeho fungování zde našlo pomoc 343 žen - s dětmi, těhotné a před porodem - 590 dětí a 20 dětí narozených. „Matky zde mají komplexní program sociální rehabilitace, výuku ve vedení domácnosti, péče o dítě, psychopomoc, možnost následného bydlení v bytech sociální rehabilitace v Havlíčkově Brodě a Humpolci a služby návazných programů pro matky a děti. Pomoc směřuje k vyřešení krizové situace, do níž se matka dostala, tedy dluhy, domácí násilí a podobně. Je to pro ně takové nastartování do dalšího života,“ zhodnotila pomoc MUDr. Magdalena Chvílová-Weberová, vedoucí lékařka jednotky intermediární péče o novorozence v naší nemocnici a dodala: „Vždy se budeme snažit a celá léta se snažíme vracet děti do náruče maminek. To je naše priorita. Mnohaletou osvětovou prací navazujeme na sociální pomoc v regionu a chceme tak předcházet tomu, aby dítě bylo odloženo.“

Mgr. Petra Černo
tisková mluvčí
Nemocnice Havlíčkův Brod, p.o.
tel. 604 475 082, 569 472 201
email:
petra.cerno@onhb.cz

Projekt IROP

 

Akce měsíce

změna otevírací doby bufetu 

od 1.1.2019 o víkendech

od 11:00 do 16:30 hod.

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpgplastická chirurgie w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg

obezitologická ambulance w.jpg

klinicky psycholog 2013 w.jpg