10.9.2012

Chirurgie má "obýváček" pro pacienty

Nemocniční prostředí, vyšetřovna, nejsou vždy vhodným místem pro sdělování závažných a citlivých informací. Když musí zdravotník říci pacientovi nepříznivou diagnózu či citlivou informaci, předat rodině negativní informaci či pozůstalost - měl by tak činit v intimním, klidném a tichém prostředí.

Za tímto účelem vytvořilo chirurgické oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod na své stanici E speciální pokoj, prostor, ve kterém je zajištěno soukromí pro rozhovor lékaře či sestry s pacientem a rodinou, ale i rozhovor pacienta s blízkými osobami. "Napadlo nás vytvořit místnost, která by nabízela prostor adekvátní nastalé situaci. Vyšetřovna není vždy vhodným místem pro sdělování závažných a citlivých informací. O tom jsme se předvědčili zejména u žen. Proto jsme na lůžkové stanici E, chirurgie ženy, vyčlenili místnost, která těmto účelům slouží," řekla vrchní sestra Marie Kafková. Především lékaři oceňují tento prostor jako intimnější prostředí pro rozhovor s pacientkami. "Velice citlivé jsou například rozhovory s pacientkami před a po ablaci prsu. V takových situacích je důležité, aby se žena cítila v bezpečí a měli jsme maximální soukromí pro rozebrání diagnózy či zákroku," sdělil MUDr. Josef Bureš. Větší soukromí pro komunikaci s pacientkami oceňují i zdravotní sestřičky. " Někdy se pacientka potřebuje svěřit, popovídat si o tom, co ji tíží, nebo například vyzkoušet epitézu. I k tomu všemu pokoj slouží," zhodnotila význam místnost z hlediska zdravotních sestřiček Marie Kafková. Místnost je možno používat i pro rozhovor pacienta s klinickým psychologem nemocnice.

Místnost je příjemně vybavena, aby skýtala pohodlí pacientovi i jeho rodině. S nápadem přišli sestřičky a lékaři chirurgického oddělení NHB a říkají mu domácky "obýváček". Místnost byla vybavena díky finančním darům našich pacientů.

Mgr. Petra Černo, tisková mluvčí NHB, petra.cerno@onhb.cz,  tel. 569472201 nebo 604475082

P1030258-www.JPG P1030259-www.JPG
P1030262-www.JPG P1030263-www.JPG
P1030266-www.JPG P1030269-www.JPG
P1030271-www.JPG

 

Projekt IROP

 

Akce měsíce

změna otevírací doby bufetu 

od 1.1.2019 o víkendech

od 11:00 do 16:30 hod.

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpgplastická chirurgie w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg

obezitologická ambulance w.jpg

klinicky psycholog 2013 w.jpg