20.6.2012

Světový den spirometrie 27.6.2012

" Celkem přišlo 62 zájemců, z toho bylo zachyceno 10 vyšetřených s patologickými hodnotami. Tyto klienty jsme  objednali k podrobnějšímu vyšetření," zhodnotila středeční akci MUDr. Eva Stillerová z plicního oddělení.

Den otevřených dveří s cílem vyšetření kapacity a průchodnosti plic a dýchacích cest jednoduchou metodou - spirometrem - přichystalo naše plicní oddělení. Zapojilo se tak 27.června 2012 do Světového dne spirometrie. "Spirometr přesně změří kapacitu plic a průchodnost dýchacích cest. Přístroj může odhalit i některé nemoci plic a průdušek jako je průduškové astma a další. Vyšetření by jedenkrát ročně měli podstoupit především kuřáci nebo lidé s dlouhodobým kašlem přetrvávajícím déle než tři týdny či lidé s pocitem, že se jim těžce dýchá," doporučila lékařka oddělení MUDr. Eva Stillerová. Jde o bezbolestné preventivní vyšetření, jehož realizace je otázkou doslova několika málo minut. 

Součástí vyšetření bylo vyplnění krátkého dotazníku ohledně dechových obtíží a hodnocení lékařem - výsledky plicní oddělení vyhodnotí.

Světový den spirometrie je celosvětovou akcí a u nás proběhl pod záštitou České pneumologické a ftizeologické společnosti ČLS JEP. Na našem oddělení jsou ročně provedeny zhruba 4000 spirometrických vyšetření / 2600 základních spirometrií a 1400 speciálních vyšetření k bližšímu určení ventilační poruchy/.

Spirometrie je u plicních nemocí jednou ze základních vyšetřovacích metod, která může odhalit onemocnění již v počátku..
Mgr. Petra Černo

tisková mluvčí

Nemocnice Havlíčkův Brod p.o.

tel. 569472201 nebo 604475082, petra.cerno@onhb.cz

Projekt IROP

 

Akce měsíce

změna otevírací doby bufetu 

od 1.1.2019 o víkendech

od 11:00 do 16:30 hod.

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpgplastická chirurgie w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg

obezitologická ambulance w.jpg

klinicky psycholog 2013 w.jpg