23.2.2012

Máme speciálního Trenéra na první pomoc

„Můžete se dotknout pacienta. Pokračujte v oživování. Střídavě poskytujte 30 stlačení hrudníku a dva vdechy z úst do úst....Nyní poskytněte dva vdechy. Nyní poskytněte 30 stlačení hrudníku...Nyní se již pacienta nedotýkejte, probíhá analýza srdečního rytmu." Dále přístroj doporučí či nedoporučí elektrošok. Jako při reálné situaci se může každý naučit zachraňovat život. Nový defibrilátor CardAid nám pomáhá při tréninku první pomoci u zaměstnanců i při kurzech laické resuscitace.I když je Cardi Aid konstruován k co nejjednodušší obsluze a i díky slovnímu „průvodci“ celým postupem je reálně možné, aby jej v extrémní situaci mohla účelně využít i prakticky neškolená osoba. K dispozici máme výcvikovou verzi Cardi Aid zvanou příznačně Trenér. Ta je vhodná jako doplněk při výuce a nácviku první pomoci nebo pro osvětové přednášky.

Ojedinělostí tohoto systému je také speciální dálkové ovládání, prostřednictvím kterého instruktor může pro účastníky nácviku či v průběhu tématické modelové situace dle své úvahy volit a ovlivňovat vývoj situace - to znamená tvořit rozličné scénáře - výboj, elektrošok doporučit či nedoporučit, děj posunovat sem a tam, nebo dokonce občas imitovat případnou závadu přístroje.  Ve spojení s resuscitační figurínou či přímo živým kolegou lze tak ve scénce procvičit patřičně reálnou formou poskytnutí kardiopulmonální resuscitace.

Nový přístroj v hodnotě 17 tisíc korun využíváme pro pravidelná školení KPR našich zaměstnanců. Přístroj využijí také účastníci dalšího kurzu laické resuscitace, který se koná již 29.2. od 17 hodin. Hlavním cílem  kurzů je přiblížit Vám, jak podat první pomoc, a tedy jak zachránit v případě potřeby život svým blízkým nebo člověku, který to právě potřebuje. Každému z nás se může stát, že bude účastníkem dopravní nehody nebo před ním na ulici zkolabuje neznámý člověk a bude potřebovat naši pomoc.

Kurzy zaměřené na dětskou resuscitaci provádíme na novém multifunkčním KPR modelu novorozence, který nám slouží k nácviku kardiopulmonální resuscitace a základní novorozenecké péče. Model je vyroben ze speciálního silikonového materiálu, který je blízký lidskému tělu. Na modelu lze nacvičovat nejen resuscitaci včetně endotracheální intubace, ale také katetrizaci pupeční šňůry, zavádění nasogastrické sondy, orální i nasální odsávání, katetrizaci močového měchýře, kontrolu srdečního tepu na pupeční šňůře, atd. Tento moderní intubační model patří mezi nadstandardní vybavení novorozeneckých oddělení. Náš kurz chce přirozenou i zábavnou formou veřejnosti přiblížit problematiku resuscitace a první pomoci. Kurz probíhá pod záštitou chirurgického oddělení každou poslední středu v měsíci od 17.00 hodin a je nutné se na něj předem přihlásit. 

Kontakt:

Marie Kafková, vrchní sestra chirurgického oddělení
Tel.: 569 472 290, mobil: 737 250 172 email: marie.kafkova@onhb.cz

Resuscitace pro veřejnost letáček rozklikni

 

máte lékárničku, ale netušíte k čemu slouží jednotlivé části?

chcete umět pomoci druhému?
nebo jenom chcete být v obraze?
tak neváhejte a přihlaste se......

P1020159www.JPG P1020163wwww.JPG
P1020165www.JPG P1020170www.JPG
P1020171www.JPG P1020173www.JPG
P1020176www.JPG P1020179www.JPG
P1020182www.JPG P1020185www.JPG
P1020186www.JPG

Projekt IROP

 

Akce měsíce

změna otevírací doby bufetu 

od 1.1.2019 o víkendech

od 11:00 do 16:30 hod.

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpgplastická chirurgie w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg

obezitologická ambulance w.jpg

klinicky psycholog 2013 w.jpg