8.3.2012

Obrovský zájem o vyšetření ledvin

Dne 8.3. 2012 nabízelo oddělení hemodialýzy zdarma bezbolestné vyšetření ledvin. Obrovský zájem pacientů nás potěšil i překvapil. Celkem 232 lidí přišlo v rozmezí 8 až 15 hodiny na toto oddělení si nechat překontrolovat moč, změřit tlak a prokonzultovat nález s lékařem. Děkujeme všem zájemcům, ale i našim sestřičkám a lékařům hemodialýzy, kteří zvládli neuvěřitelný nápor s úsměvem na tváři.

Mezinárodní federace nadací pro nemoci ledvin a Mezinárodní nefrologická společnost vyhlašují každý rok Světový den ledvin s cílem zvýšit informovanost laické veřejnosti o nemocech ledvin, možnostech jejich včasného záchytu, prevence a léčby.

 Během Světového dne ledvin můžete navštívit naše dialyzační středisko a nechat si  zdarma a bezbolestně vyšetřit své ledviny. Letos se lékaři zaměřili na problematiku  transplantací ledvin a zdůrazní tím obrovský význam dárcovství orgánů, které zachraňuje životy. Hlavním mottem pro kampaň v roce 2012 je slogan: Donate Kidneys for Life Receive (Daruj ledviny pro zachování života).Světový den ledvin je dnem, kdy nefrologové na celém světě zvou pacienty do svých ambulancí, aby jim provedli jednoduchá vyšetření moči a krevního tlaku a identifikovali ty pacienty, kteří mají nějakou formu chronického onemocnění ledvin. Ledviny plní v našem organismu velmi důležité funkce, zejména odstraňují z těla některé zplodiny látkové přeměny. Pokud je jejich funkce dlouhodobě snížená, mluvíme o chronické nedostatečnosti funkce ledvin. Ta může přejít až do stadia chronického selhání, kdy je již nezbytně nutné zahájit léčbu některou z forem náhrady funkce ledvin, jako je dialýza nebo transplantace. Je mnoho příčin, které tento stav mohou způsobit. Nejčastější onemocnění jsou např. cukrovka, vysoký krevní tlak, záněty ledvin, dědičná onemocnění ledvin, a mnoho dalších.

Více informací : Mgr. Petra Černo, tisková mluvčí NHB, tel. 569472201 nebo 604475082

Projekt IROP

 

Akce měsíce

změna otevírací doby bufetu 

od 1.1.2019 o víkendech

od 11:00 do 16:30 hod.

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpgplastická chirurgie w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg

obezitologická ambulance w.jpg

klinicky psycholog 2013 w.jpg