Pochod proti diabetu - 14.11.2010


Již 3.ročník Pochodu proti diabetu  odstartoval v neděli 14.11. ve 14 hodin od obchodního domu Alej v Havlíčkově Brodě. Letos pod modrým transparentem za krásného počasí pochodovalo podle prezenčních archů 130 účastníků / loňský rok to bylo 43 účastníků, první rok 7 /. Pochody se konají po celé republice i celosvětově v rámci Světového dne diabetu, symbolem je modrá barva. Akce upozorňují nejen na více jak půl milionu spoluobčanů, kteří již cukrovkou a s ní spojenými problémy trpí, ale  i na odhady, že brzy se bude jednat o každého desátého Čecha.

V Havlíčkově Brodě nad letošním ročníkem převzala záštitu MUDr Eva Pěkná, při organizaci vydatně pomáhala  Hana Mokrá, sestřička z diabetoporadny, předsedkyně SD paní Nováková, pan Prchal z Diasportu Praha, pan Pecha zajišťoval „odnož pochodu“ v Ledči nad Sázavou a fotografování akce se laskavě ujali Vladimír Křivánek a Petr Šimandl. Díky sponsorům z řad /nejen/ farmaceutických firem, KÚ Jihlava a majitelům zrekonstruovaného kina  OKO mohli účastníci i hosté dostat malé dárky, nechat si změřit krevní tlak nebo glykemii, posedět v sále a poslechnout si plány SD HB nebo se  seznámit se zajímavými projekty  odboru pro regionální rozvoj jihlavského kraje. Mezi čestnými hosty jsme přivítali poslankyni Ing. Janu Fišerovou CSc., starostu města Havlíčkův Brod Bc. Jana Tecla, zástupce VZP HB, KÚ Jihlava, SZŠ HB a další.

Podle neověřených zdrojů byl počet účastníků pochodu v HB úspěchem i v celorepublikovém měřítku včetně velkých měst. Fotografie z pochodu budou postupně umístěny na vznikající webové stránky SD HB. Diabetici  našeho okresu prostě ukázali  a ukazují,že jsou ochotni aktivně spolupracovat při hledání cest k řešení vlastních často nezaviněných problémů  i odhodlání nepříznivému zdravotnímu stavu se „postavit čelem“.Úspěch pochodu je především jejich úspěch.

MUDr. Eva Pěkná

Autor fotek Petr Šimandl a Vladimír Křivánek

20100827_img_2365_ps_iv-www.jpg
20100827_img_2466_ps_iv-www.jpg
20100827_img_2510_ps_iv-www.jpg
DSC_9475-www.JPG
DSC_9480Z-www.jpg
DSC_9495Z-www.jpg