Kapely přispěly na lůžko pro onkologické pacienty


Mrkvička akce.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výtěžek čtvrtého ročníku Memoriálu Jardy Mrkvičky věnovali jeho pořadatelé onkologickému oddělení naší nemocnice. Děkujeme všem kapelám a partnerům akce za darovanou částku 20 tisíc korun, kterou využijeme na zakoupení polohovacího, dálkově ovladatelného lůžka pro onkologické pacienty. Celková pořizovací částka lůžka od firmy Proma Reha činí 24 500 Kč. "Zbývající část peněz na zakoupení dodáme z našeho darového účtu, kam nám posílají finanční dary pacienti a další sponzoři," upřesnila vrchní sestra oddělení radiační onkologie Martina Opatová.

Memoriál Jardy Mrkvičky se uskutečnil 18.9.2010 v Chotěboři. Letos již šlo o čtvrtý ročník této akce. "Když před čtyřmi lety zemřel můj bratr, vynikající muzikant, rozhodli jsme se uspořádat na jeho počest vzpomínkovou akci, na níž by zahrály kapely, se kterými vystupoval.Tak vznikl Memoriál Jardy Mrkvičky. Zároveň to má být také vzpomínka na muzikanty, naše kamarády, kteří již nejsou mezi námi. Při třech ročnících se vystřídali různí organizátoři a jsme rádi, že se tato akce stala v Chotěboři tradicí a navštěvuje jí mnoho spokojených milovníků hudby," prozradil o počátcích akce její organizátor Zbyněk Mrkvička.

Až letošní ročník pojali organizátoři trochu jinak. "Oslovili jsme muzikanty, kteří se dobrovolně vzdali nároku na honorář a také díky jim jsme mohli věnovat onkologickému oddělení nemocnice v Havlíčkově Brodě částku 20.000 korun," dodal Zbyněk Mrkvička.

Pro naši nemocnici je každý finanční dar, který nám pomůže k zakoupení nového přístroje či vybavení, a tím ke zkvalitňování péče o naše pacienty, velkým přínosem. Tímto děkujeme kapelám Fuga, Atlantik, Mrkevband, New Titan a Liguid Face. Hlavní příjem ovšem byl od partnerů této akce, kterými jsou Karel Mrkvička, Vladimír Mrkvička, Zbyněk Mrkvička, Zdeněk Bašta, Pavel Blažíček, Ovoce Zelenina Marek+ Fialka, Kadeřnictví Eva Pavlasová, Stanislav Šíp, Zdeněk Nikl, Vít Ressl+Petr Holub, Pneuservis K+H, Antonín Landsman, Sokol Chotěboř, Sinka Reklama, Manželé Kytličkovi, Vilém Doležálek, Luboš Remar, Aucon, Železářství Petr Albrecht, Panský Dům, Martin Michálek, Pivovar Plzeň a Jednota Havl. Brod. Děkujeme za nás i naše pacienty.

Mgr. Petra Černo, tisková mluvčí NHB, tel. 569 472 201 nebo 604 475 082

Plakát akce