CENTRÁLNÍ OPERAČNÍ SÁLY A CENTRÁLNÍ STERILIZACE


Primář: MUDr. Vít Kaňkovský Vrchní sestra: Věra Prokopová Tyčová
vit.kankovsky@onhb.cz vera.tycova@onhb.cz
569 472 150

 

Zástupce primáře: MUDr. Prokop Straka


Služba centrálních sálů a centrální sterilizace v Nemocnici Havlíčkův Brod byla ustavena v rámci dostavby chirurgického bloku a provoz byl zahájen v roce 1997. Uspořádání je mimoúrovňové, kdy centrální sterilizace je o poschodí níže než centrální  operační sály.

KDE NÁS NAJDETE

Budova č. 4                                   

NABÍZÍME

Činnost centrálních operačních sálů
Personál centrálních operačních sálů obsluhuje 8 + 1 operační sál. Zabezpečení provozu je pro obory chirurgie, ortopedie, traumatologie, gynekologie a porodnictví, urologie, očního oddělení a ORL. Jeden sál je umístěn v ambulantním traktu chirurgických oborů a je využíván jako prostor pro řešení septických komplikací nebo stavů. Jednotlivé operační sály jsou zčásti specifikovány k určitému poslání, např. k operacím na velkých kloubech , k cévním výkonům, laparoskopickým zákrokům, pro obor očního lékařství.
Vybavení operačních prostorů je bohaté, nechybějí přístroje pro provozování moderních postupů v operačních přístupech.

Činnost centrální sterilizace
Provoz centrální sterilizace je vybaven technikou umožňující sterilizaci materiálů, pomůcek, operačních setů a operačního prádla v širokém sortimentu. Je zaveden kompletní kontejnerový systém a postupně je tendence k přechodu k jednorázovému rouškování. Systém  činnosti centrální sterilizace  slouží celé nemocnici a zčásti pokrývá potřeby ostatních subjektů mimo naše zařízení (soukromý sektor).

INFORMACE

Spektra péče
Požadavek na sterilizaci externí zákazník
Hlášení o změně sestavy instrumentaria
Certifikát

Edukační leták pro pacienty

fotogalerie nahoru