Totální náhrada kořenového kloubu palce ruky


Ortopedické oddělení provádí totální náhrady kořenového kloubu palce ruky

 

kloubní náhradaJiž 14 pacientů podstoupilo na ortopedickém oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod operaci náhrady kořenového kloubu palce ruky. Jde o totální náhradu kloubu s použitím francouzské protézy Maïa.

Artróza kořenového kloubu palce ruky - rhizartróza je poměrně častým onemocněním, které se může objevit již ve středním věku, většinou ve věku pozdějším. Bývá vesměs značně bolestivá a omezuje funkci palce ruky. Totální náhrada kloubu navrátí indikovanému pacientovi plnou funkčnost a pohyblivost palce ruky při zachování svalové síly.

Operační zákrok, který  již úspěšně podstoupilo 14 pacientů, trvá asi 45 minut. Po operaci je nutná zhruba desetidenní sádrová fixace a následná rehabilitace pro navrácení pohyblivosti a funkčnosti palce.

Na Vysočině tento druh totální náhrady nabízí pouze naše ortopedické oddělení a to od počátku letošního roku. Naši lékaři zvolili již řadu let osvědčenou protézu francouzské výroby Maïa ,která vychází z modelu Arpe. Jde o protézu s dlouhodobě ověřenými dobrými výsledky a desetiletou tradicí používání, která pacientovi zaručuje zachování plné funkčnosti kloubu. „S tímto typem náhrady jsem se seznámil při své návštěvě kongresu chirurgie ruky ve Francii. Velice dobré výsledky mne přesvědčily o vhodnosti využití právě této protézy pro naše pacienty,“ říká zástupce primáře Lubomír Trtík, který operace provádí. Protéza Maïa  je používána k totálním náhradám kloubu palce po celém světě, v naší republice ji používáme pro tento druh operace jako jediná nemocnice.

Operace je plně hrazena zdravotní pojišťovnou včetně kloubní náhrady.

 

Bližší info na tel. 569 472 331 – MUDr. Lubomír Trtík

 

www.groupe-lepine.com

 

 

 

 

 

Bližší info na tel. 569 472 331 – MUDr. Lubomír Trtík

 

www.groupe-lepine.com