Gamakamera vyšetřila 1000 pacienta


Oddělení nukleární medicíny vyšetřilo ve čtvrtek 6. března svého 1000 pacienta na hybridním přístroji SPECT/CT Precedence. Nová gama kamera ve spojení s rentgenovým CT přístrojem byla slavnostně uvedena do provozu v červnu loňského roku.

Moderní přístroj je velkým přínosem v diagnostice pro onkologické pacienty, pro kardiologii, ortopedii, chirurgii i další lékařské obory. Pacientům přinesl řadu výhod - od komfortu vyšetření jsou jeho přednostmi především snadný přístup k pacientovi a také snížení možné klaustrofobie. " Díky gama kameře zvládáme kvalitně vyšetřit poměrně vysoký počet nemocných pacientů," řekl vedoucí lékař oddělení MUDr. Petr Libus. Přednosta oddělení Ing. Ivan Kuželka počítá, že by za první rok mělo být na hybridním přístroji vyšetřeno zhruba 1500 pacientů, do dalších let očekává počty ještě mnohem vyšší.

Tisícím pacientem se stal p. Jaroslav Jelínek z Havlíčkova Brodu. "Cítím se dobře, nebylo to nijak nepříjemné," řekl hned po vyšetření. Od nemocnice dostal pacient malý dárek na památku. Ověřit si jak v praxi pracuje nová gama kamera přišli zástupci kraje - náměstek hejtmana Ing Pavel Hájek a krajská radní a starostka města Havlíčkův Brod Ing. Jana Fischerová, CSc. Oba se zajímali o možnosti využití přístroje a průběh vyšetření. Kraj i Město Havlíčkův Brod  se také podílely na spolufinancování přístroje Celkové investiční náklady na pořízení a zprovoznění přístroje činily 20,6 milionů korun.
Fotogalerie