První miminka roku 2008 dostala dárek


Adélka a Martin, miminka narozená v naší porodnici 1.ledna 2008, dostala dárek od kraje Vysočina a nemocnice. Třetí lednový den jim i maminkám přišel popřát hodně zdraví a úspěchů do života radní kraje Bc.Jiří Vondráček a ředitel nemocnice MUDr. Vít Kaňkovský. Popřát přišli také náměstek pro léčebnou péči a primář dětského oddělení MUDr. Václav Miláček a primář Gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Pavel Antonín. Oba se dočkali od maminek poděkování za skvělou péči.

Naše porodnice zakončila rok 2007 s číslem 1357 porodů. Od roku 2000 je to nejvyšší počet uskutečněných porodů v naší nemocnici. Skutečný počet narozených dětí je ještě o několik desítek vyšší (1389) vzhledem k tomu, že rok 2007 byl velice nadprůměrným co se týká narozených dvojčat. Celkem se narodilo 32 párů dvojčat. 

Posledním novorozeňátkem v loňském roce se stal malý Adrian ze Žďáru nad Sázavou s porodní váhou  4, 150 kg. První miminko roku 2008 se narodilo 1. ledna ve 13.45 a je to holčička Adéla Mikuličová. Porodní váha byla 2,180 kg a pochází z malé vesnice u Kolína.  První lednový den přišlo na svět v naší porodnici ještě jedno miminko - Martin Staněk. S maminkou přijeli od Polné. Všem přejeme hodně zdraví!