DĚTSKÁ OBEZITOLOGICKÁ PORADNA


Poradna pro děti s poruchami příjmu potravy

Lékař: MUDr. Radka Kociánová 569 472 189
Sestra: Zdeňka Caklová 569 472 189 - úterý

Telefonické objednání, konzultace a informace pouze na kl. 189 


ORDINAČNÍ HODINY
úterý 8:00 - 11:30,  13:00 - 14:30

KDE NÁS NAJDETE

Budova č.2

NABÍZÍME

Do naší poradny pro děti s nadváhou přicházejí děti na doporučení praktických lékařů pro děti a dorost, po hospitalizaci na našem oddělení, či po vlastním uvážení.

Při první návštěvě jsou děti spolu s rodiči poučeni o rizicích spojených s nadváhou (vysoký krevní tlak, diabetes mellitus (cukrovka), zvýšená hladina cholesterolu v krvi, kloubní obtíže, či další). Jsou dále seznámeni s vhodnými a nevhodnými potravinami, skladbou jídelníčku, pitném režimu, o nutnosti pravidelné a přiměřené pohybové aktivity.

Při druhé návštěvě si dítě s sebou donese jídelníček k rozboru a rozebíráme prohřešky ve stravovacích návycích. Zpočátku jsou kontroly jednou za měsíc, při ustálení váhového úbytku intervaly prodlužujeme.

V rámci běhu ambulance pravidelně kontrolujeme krevní tlak (při zachycení tlaku vyššího spolupracujeme s dětskou kardiologickou ambulancí), dále v půlročních intervalech kontrolujeme krevní testy, a to zejména hladinu krevních tuků, cukru, včetně dlouhodobé bilance cukru v těle, jaterní testy, funkci ledvin, hormonů štítné žlázy (zde v  případě potřeby spolupracujeme s dětskou endokrinologickou ambulancí).

Děti vedeme k navyknutí si pravidelnému režimu. Hmotnostní úbytky mají být pomalé, ale trvalé.

Máte dotaz? Piště na vyziva-deti@onhb.cz

oddělení nahoru