PROKTOLOGICKÁ AMBULANCE


Lékař: MUDr. Josef Štefánek  569 472 505
MUDr. Pavel Bílek
MUDr. Štefan Šuška
prim. MUDr. Jaroslav Bělehrádek
Sestra: ambulantní sestra 569 472 505


ORDINAČNÍ HODINY

Úterý: 8:30 - 13:00 pro objednané pacienty prim. MUDr. Bělehrádek, MUDr. Bílek, MUDr. Šuška
Čtvrtek: 8:30 - 13:00 pro objednané pacienty - Onkologický dispenzář MUDr. Štefánek, MUDr. Bílek, MUDr. Šuška, prim. MUDr. Bělehrádek

Tel. pro objednání: 569 472 505, poslední pacient ve 12:30


KDE NÁS NAJDETE

Budova č.5, přízemí

NABÍZÍME

Převážná část náplně proktologické ambulance spočívá v dispenasarizaci (sledování) pacientů po operační léčbě nádorových onemocnění konečníku a tlustého střeva.

Další náplní ambulance je činnost řešící problematiku onemocnění konečníku s důrazem na řešení obtíží s hemoroidy. Škála obtíží, která může klienta do ambulance přivést je široká. Od  svědění konečníku, krvácení až po různá zánětlivá onemocnění.

Pacienti procházejí všeobecnou chirurgickou ambulancí, kde lékař rozhodne, zda nález vyžaduje ambulantní zákrok a doporučí pacienta na proktologickou ambulanci k ošetření nebo zda pacient ke stanovení diagnózy potřebuje podrobnější a složitější vyšetření nebo zda nález vyžaduje klasickou operaci za hospitalizace včetně předoperačního vyšetření.

Ambulance nabízí vyšetření  konečníku (anoskopií, rektoskopií), dále  drobné chirurgické zákroky  v místním umrtvení (ošetření trombotizovaného hemoroidu, kožního výrůstku…), ošetření hemoroidů ultroidem (koagulace přívodné cévy), Baronovou technikou (naložení gumičky na hemoroidální uzel).  Indikuje stavy k operaci dle Longa (staplerovou technikou za použití šicího aparátu) řešení pokročilého stadia  hemoroidálního onemocnění.

V brzké budoucnosti zavedeme nejnovější operační postup pomocí vyhledávání přívodných cév hemoroidů  ultrazvukem a jejich cílený opich.  Jedná se o účinnou  a téměř bezbolestnou proceduru.

oddělení nahoru