Centrum pro diagnostiku a léčbu bolesti hlavy


Certifikované centrum pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy

Od 1.9.2023 naše neurologické oddělení otevírá nové centrum - Certifikované centrum pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy. Budeme tak moci nabídnout pacientům s migrénou i nejmodernější biologickou léčbu monoklonálními protilátkami, která cílí přímo na specifické receptory v mozku. Tato terapie je převratem v léčbě této nemoci, která je statisticky jednou z nejvíce hendikepujících nemocí na světě. Celosvětově se odhaduje, že migrénou trpí miliarda lidí na celém světě. V České republice je odhadem kolem milionu pacientů s migrénou. Biologická profylaktická léčba výrazně snižuje počet migrenózních záchvatů a zlepšuje kvalitu života nemocného.

"Pro získání certifikace Centra pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy je nutné splnění řady podmínek, včetně vzdělanosti lékařů a personálního zajištění, což se nám podařilo. Můžeme tak jako druhá nemocnice na Vysočině, nabídnout pacientům nadstandartní terapii. Pokud budeme kapacitně schopni, jsme ochotni vzít do péče i pacienty ze středočeského kraje, kde zatím nebyly splněny podmínky žádným pracovištěm. Nejbližší centra pro naše pacienty doposud byly v Pardubicích, Praze a Jihlavě," prozradila primářka neurologického oddělení MUDr. Radka Mišurová.

Biologickou léčbu migrény mohou podstoupit pacienti, kteří projdou indikačními kritérii, stanovenými SÚKL. Podmínkou jsou četné záchvaty migrény, které dosud nereagovaly na standardní léčbu.

Informace k objednání - Pacienti se mohou objednávat na doporučení odborného lékaře – neurologa. Ke vstupnímu vyšetření je nutné s sebou přinést lékařskou dokumentaci o předchozích vyšetřeních a léčbě, zejména podrobný záznam o dosud užívané profylaktické léčbě. K vyšetření je nutný také denní záznam bolestí hlavy, kde pacient pečlivě zaznamenává po celé kalendářní měsíce dny s bolestí hlavy.

Věnovat se pacientům budou 3 lékařky – prim. MUDr. Radka Mišurová, MUDr. Galyna Gevko a MUDr. Dana Králíčková a dvě vyškolené sestřičky. Ambulance bude otevřena 3x týdně.

Objednávání bude spuštěno 21.8.2023 na telefonním čísle: 569472371.