Nový ventilátor pomáhá novorozencům dýchat


Starosta města Havlíčkův Brod Mgr. Jan Tecl, MBA dnes oficiálně předal do rukou ředitele nemocnice Mgr. Davida Rezničenko, MHA a primářky dětského oddělení MUDr. Mgr. Magdaleny Chvílové Weberové moderní ventilátor pro podporu dýchání novorozenců. Děkujeme městu za dlouhodobou podporu!

Nový plicní ventilátor Fabian Evolution je určený k umělé plicní ventilaci pro nedonošené a novorozené děti na jednotce intermediární péče o novorozence. " Moderní přístrojová technika nám pomáhá zachraňovat životy novorozenců nebo je rychleji uzdravovat. Je pro nás tedy nepostradatelná," sdělila primářka dětského oddělení. Přístroj disponuje integrovanou monitorací kompletních plicních funkcí a několika možnostmi plicní ventilace - například neinvazivní ventilace s přetlakem na principu kontinuálního průtoku, ale i různé režimy konvenční plicní ventilace. Dalšími funkcemi je vysokoprůtoková kyslíková terapie, integrované monitorování, zvlhčování dýchacích cest, atd. Doplněn o integrovaný akumulátorem nabízí přístroj i možnost využití jako transportní ventilátor, v případě nutnosti přepravy novorozence na pracoviště vyššího typu.
Neonatologové tedy mají nového pomocníka a vysoce efektivní nástroj pro všechny pokrokové způsoby umělé ventilace."Tento přístroj pro nás znamená usnadnění a zkvalitnění péče o novorozence a kojence, kteří potřebují pomoci s dýcháním. Přejeme si samozřejmě, aby jej potřebovalo co nejméně našich pacientů, avšak počty malých pacientů nám spíše narůstají," dodala primářka Chvílová Weberová.

Celková pořizovací cena ventilátoru se vyšplhala na 605 tis. Kč. Město Havlíčkův Brod nám přispělo na jeho pořízení částkou 500 000,- Kč.
DĚKUJEME!